A3 Haber

MHP’de istifalar sürüyor: 5 ilçe başkanı ve 6 yönetici istifa etti

MHP’de istifalar sürüyor: 5 ilçe başkanı ve 6 yönetici istifa etti

MHP’de istifalar sürüyor: 5 ilçe başkanı ve 6 yönetici istifa etti
Ocak 27
19:02 2023

MHP Samsun teşkilatındaki görevden almaların ardından 5 ilçe başkanı ve il yönetiminde bulunan 6 kişi istifa etti.

MHP Samsun teşkilatında üç ilçe başkanının görevden alınıp yerlerine yeni isimler atanmasının ardından beş ilçe başkanı ve il yönetiminde bulunan altı kişinin istifa ettiği belirtildi.

MHP Genel Merkezi, Samsun’da Atakum İlçe Başkanı Murat Akoğlu, Çarşamba İlçe Başkanı Kemal Düzgün ve Tekkeköy İlçe Başkanı Köksal Kısa’yı görevden aldı. Atakum’a Metehan Yusufoğlu, Çarşamba’ya Harun Kaya, Tekkeköy’e Hakan Süzer getirildi.

Bu kararın ardından Kavak İlçe Başkanı Cahit Kamber, Vezirköprü İlçe Başkanı Dursun Gülünay, Terme İlçe Başkanı Hüseyin Yüksel, Salıpazarı İlçe Başkanı Hasan Yüksel ve Ladik İlçe Başkanı Selami Aktaş görevlerinden istifa ettiklerini açıkladı. MHP İl yönetiminde bulunan 6 kişi daha istifalarını verdi.

MHP İl Başkanı Abdullah Karapıçak’ın milletvekili aday adayı olmak için görevden ayrılması üzerine yerine görevlendirilen Osman Kandıra, istifalarla ilgili açıklama yaptı.

Gazete Duvar’ın aktardığına göre, her şeyin genel merkezin bilgisi dahilinde gerçekleştiğini vurgulayan Kandıra şu açıklamayı yaptı:

“Yorulan değişir. Davanın değil adamının adamı olan gider. Liyakat ile değil hatır gönül ile makamlara getirilenler ile başarılı olunamayacağı, değişimi görüp gereğini yapanlardan da bellidir. İstifa tek taraflıdır ve onların tercihidir. Görev değişimini uygun görmüşler, bizim önümüzü açmak için istifa ettiler. Saygı ile karşılıyoruz, kendilerine teşekkür ediyoruz.

İstifa eden ilçe başkanlarının yerine, yeni isimler ve yönetim atanacaktır. Yeni kan ve yeni can ile MHP hem Türkiye’de hem de Samsun’da yoluna daha güçlü devam edecektir. Kendilerince bir oyun içinde olanları ve kendi siyasi hırsları uğruna partimizi ve böylesi bir dönemde camiamızı zor duruma sokma çabasında olanları da Ülkücü-Milliyetçi hafızanın unutmayacağını da belirtmek isterim.”

About Author

Serdar

Serdar

Related Articles

TÜM HABERLER