A3 Haber

İmamoğlu, Sinan Ateş’in ailesini ziyaret etti: “Sinan hocamızın hakkını sonuna kadar arayacağız”

İmamoğlu, Sinan Ateş’in ailesini ziyaret etti: “Sinan hocamızın hakkını sonuna kadar arayacağız”

İmamoğlu, Sinan Ateş’in ailesini ziyaret etti: “Sinan hocamızın hakkını sonuna kadar arayacağız”
Ocak 28
11:09 2023

İBB Başkanı İmamoğlu, Ankara’da öldürülen eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş’in Bursa’daki ailesine taziye ziyaretinde bulundu. İmamoğlu, cinayet faillerinin yakalanması için süreci takip etmeyi bırakmayacaklarını vurgularken, Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş, “Bu, bir kişinin değil, milletin meselesi artık. Herkes elini vicdanına koyacak” dedi.

ankahaber.net’te yer alan habere göre İmamoğlu, Sinan Ateş’in babasıyla konuşurken şunları söyledi:

  • Bütün milletimizin vicdanı sızladı. Herkes acınızı paylaşıyor. Kalben bunu hissederek, insanlarımızın evinden başlayıp kademe kademe her yerden duyduğumuz duygu bu. Evladınızı millet, evlat yaptı. Ben, -hukuk, adalet hususunda zaten Genel Başkan’ımızın ifadelerini biliyorsunuz- tekrar etmek istemiyorum. Bu anlamda hem onun sözleri doğrultusunda hem de bizim insani tarafımızda bunun araştırılması, hesabının sorulması, hepimizin size karşı adalet, hukuk adına borcumuzdur. Bu duygumuzu lütfen bilin. Allah gani gani rahmet etsin.
  • Hepinize sabır diliyorum. Dua ediyoruz. Allah bir daha yaşatmasın. Bu acılarla ülkemiz dönem dönem test oluyor ama gerçekten yakışmıyor ülkemize. Bu, adalet tecelli etmeyecek anlamına gelmez ki. Adalet işleyecek. Bugün Mudanya’daki konuşmamda söyledim. Adalet, hava ve su gibi. Ben, adaletsiz yaşayamam. Siz de yaşayamazsınız. Bu adalet tecelli etmek zorunda.

“Sinan hocamızın hakkını sonuna kadar arayacağız”

İmamoğlu, daha sonra Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş ile telefonda görüştü. İmamoğlu, Ayşe Ateş’e de şunları söyledi:

  • Eşinizin, evlatlarınızın, sizin hukuk ve adalet arayışında yanımızda olacağınızı bilmenizi istiyorum. Burada az önce anne ve babamıza da ifade ettim. Hem Genel Başkan’ımızın bu konudaki hassasiyetini ve düşüncelerini biliyorsunuz hem onu temsil etmek adına hem de kişisel olarak da hukuk, adalet hususundaki kararlılığımız adına Sinan Hoca’mızın, sizlerin hakkını, hukukunu sonuna kadar arayacağımızı ve takipçisi olacağımızı lütfen bilin.
  • Hem bunu beyan etmek hem de acınızı paylaşmak için hem Sinan Hoca’mızın bütün milletimizin kalbine girdiğini, vicdanında onun için mücadele edeceğini hissettirdiğini de bilmenizi istiyorum. Sinan Hoca’mızın bu olayının, memleket adına çok sorgulanması gereken tarafları var. Hepimizin sorumluluğu. Bunu hepimizin kabul ettiğini biliniz. Biz bunları hukukla, adaletle çözüme kavuşturamazsak milletçe başımız aşağı eğilir. Çünkü bu tür olaylar, geçmişte de katledilen insanlarımız oldu. Çok kıymetli insanlar. Hâlâ faili meçhul şeklinde kenarda, köşede tutuluyor. İnanın, onlar adına hepimizin başı öne eğiktir. Sinan Hoca’mız için de başımız öne eğilsin istemiyoruz.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER