A3 Haber

Gültekin Uysal’dan Ümit Özdağ’a: Çocukluğunda tecavüze uğramış çocuk psikolojisi ile iftiralar atıyorsun

Gültekin Uysal’dan Ümit Özdağ’a: Çocukluğunda tecavüze uğramış çocuk psikolojisi ile iftiralar atıyorsun

Gültekin Uysal’dan Ümit Özdağ’a: Çocukluğunda tecavüze uğramış çocuk psikolojisi ile iftiralar atıyorsun
Şubat 01
09:03 2023

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ile Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, sosyal medya üzerinden atıştı. Sözleri büyük tepki toplayan Uysal, attığı tweeti sildi.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Altılı Masa’nın ortak mutabakat metni ile ilgili Bandırma’da yaptığı bir konuşmada, “Sizi tarikat ve cemaatleri, devletten çıkaracağız demekten alıkoyan nedir? Saidi Nursi denilen adamın müritlerinden biri olan ortağınız Demokrat Parti Başkanı Gültekin Uysal mı? Türkçe Olimpiyatlarında boy gösterip cemaatlerin devlete el koymasına göz yuman, işbirliği yapan diğer ortaklarınız Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu mu? Çıkın Türkiye’yi ne kadar sevdiğinizi açıklayın” demişti. Bu konuşmaya Demokrat Parti’den yanıt geldi.

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Twitter hesabından Özdağ’a verdiği yanıtta “Şeref yoksunu Ümit Özdağ’a cevabımdır” diyerek şunları kaydetti: “Çocukluğunda tecavüze uğramış çocuk psikolojisi ile bir ömür boyu alnından, aklından ve ruhundan silemeyeceğin ‘bir darbecinin çocuğu olma’ travması ve insiyakla zaman zaman Demokrat Parti ve şahsıma iftiralar atıyorsun. Şimdi sana anladığın dille cevap veriyorum; şerefli insanlar iftira atmaz! Yoklukla malul iftiranı sana yedireceğim.”

Uysal, gelen tepkiler üzerine geri adım attı ve tweetini sildi.

Tartışmaya dahil olan Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt da Özdağ için “DP Genel Başkanı Sayın Gültekin Uysal için Saidi Nursinin müridi diyen, kimin müridi olduğu belli olmayan Ümit Özdağ. Gültekin Uysal adamlığının ZEKATINI verse sana 40 yıl yeter. Erdoğan’a ve Bahçeliye gelince kuzu gibisin. Millet İttifakına serçelik yapıyorsun. YAZIKLAR OLSUN” dedi.

Enginyurt ardından, Özdağ’ı etiketleyerek “Süleyman Soylu sana hayvandan daha aşağı dediğinde, Soylu’yu kınamıştım. Fakat görüyorum ki sen her türlü hakareti hak ediyorsun. Gültekin Uysal’la derdin nedir? Millet İttifakı’na düşmanlığın niye? Sırf üç beğeni alacağım diye yaptığın edepsizliğe tepkimiz sürecektir” sözleriyle tepkisini dile getirdi.

Ümit Özdağ ise Gültekin Uysal’ın açıklamasını alıntılayarak şu yanıtı verdi: “Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ı tanımak için bu twiti okuyun”

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER