A3 Haber

Abdulkadir Selvi’nin damadı ile ilgili haberlere erişim engeli geldi

Abdulkadir Selvi’nin damadı ile ilgili haberlere erişim engeli geldi

Abdulkadir Selvi’nin damadı ile ilgili haberlere erişim engeli geldi
Şubat 04
15:43 2023

CHP’li Servet Ünsal’ın Abdulkadir Selvi’nin damadı Emre Öğütcen’e ilişkin sözlerinin yer aldığı haberlere erişim engeli getirildi.

Meclis Genel Kurulu’nda görüşülen cumhurbaşkanlığı bütçesi görüşmelerinde CHP Ankara Milletvekili Servet Ünsal’ın köşe yazarı Abdulkadir Selvi’nin damadına ilişkin iddialar hakkında konuşmasının yer aldığı haberlere erişim engeli getirildi.

Mezopotamya Haber Ajansı’nda (MA) yer alan habere göre, Selvi’nin Ankara 6’ncı Sulh Ceza Hakimliğine yaptığı başvuru üzerine MA’da 14 Aralık 2021 tarihinde yayınlanan “Şener’den ekonomik kriz yorumu: Ülke perişan” başlıklı habere erişim engeli getirildi. Hakimlik, Selvi’nin damadına ilişkin iddiaların yer aldığı 30 farklı sitede yer alan habere de erişim engeli getirdi.

Servet Ünsal ne demişti?

CHP’li Servet Ünsal, Cumhurbaşkanlığı bütçesinin tartışıldığı Genel Kurul toplantısında şu ifadeleri kullanmıştı:

Yandaş yazar Abdulkadir Selvi’nin damadının yolsuzluklarıyla ilgili iddiaları gündeme getirmiştim. Damat olduktan sonra hızla yükselen Emre Öğütcen Sanayi Bakanlığı’nda rüşvetle mal alıyor, daha sonra bu cihazları Selvi’nin eşi Zehra Selvi’nin bürosuna taşıyordu. Skandalları Varank’a sordum, Varank iddiaları yalanlamadı. Bir daha soruyorum: Müfettiş raporları nerededir? Soruşturma açıldı mı? Evet, Emre şimdi Saray’da mı çalışıyor?

Düğünde Erdoğan ve bakanlar hazır bulunmuştu

8 Mayıs 2014 yılında Yenişafak gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi’nin kızının nikah töreninde dönemin başbakanı Erdoğan şahitlik yapmıştı. Öte yandan Gölbaşı’nda bir restoranda kıyılan nikaha Başbakan Erdoğan’ın yanı sıra dönemin Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, AKP genel başkan yardımcıları Numan Kurtulmuş ve Süleyman Soylu ile çok sayıda milletvekili ve davetli katılmıştı.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER