A3 Haber

Deprem soruşturması: Nurdağı Belediye Başkanı AKP’li Ökkeş Kavak tutuklandı

Deprem soruşturması: Nurdağı Belediye Başkanı AKP’li Ökkeş Kavak tutuklandı

Deprem soruşturması: Nurdağı Belediye Başkanı AKP’li Ökkeş Kavak tutuklandı
Şubat 25
16:34 2023

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Gaziantep’in Nurdağı ilçesinin AKP’li belediye başkanı Ökkeş Kavak tutuklandı.

İslahiye başsavcılığınca ilçede depremlerde yıkılan binalarla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, AKP’li belediye başkanı Ökkeş Kavak hakkında önce gözaltı kararı verildi.

Yaptığı bütün binalar yakılan CCK inşaatın sahibi AKP’li belediye meclis üyesi Yunus Kaya da soruşturma kapsamında tutuklanmıştı.

Şu ana kadar Gaziantep genelinde çöken binalara ilişkin yürütülen soruşturmalarda gözaltına alınan 22 kişi tutuklandı, 80 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

İlk ifadesinde ne dedi?

Çöken binaların müteahhidi olan Yunus Kaya ile ortaklığı ve inşaat aşamasında belediyenin yapması gereken denetimleri gerçekleştirmediği öne sürülen Ökkeş Kavak’ın, ilk ifadesinde, deprem felaketinde çok sayıda yakınını kaybettiğini, daha önce müteahhitlik yaptığını ancak belediye başkanı olduktan sonra şirketi, kardeşi Osman Kavak’a devrettiğini söylediği öğrenildi.

Tutuklandı

Gaziantep’in Nurdağı Belediye Başkanı Ökkeş Kavak, depremlerde çöken binalara ilişkin savcılık sorgusunun ardından tutuklanması talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi. Kavak, İslahiye Adliyesi’nde çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklanarak cezaevine gönderildi.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER