A3 Haber

Bahçeli tribünleri hedef aldı, seyircisiz maç çağrısı yaptı

Bahçeli tribünleri hedef aldı, seyircisiz maç çağrısı yaptı

Bahçeli tribünleri hedef aldı, seyircisiz maç çağrısı yaptı
Şubat 26
20:34 2023

Fenerbahçe’nin ardından bugün de Beşiktaş tribünlerinden “Hükümet istifa” sloganları yükselince MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli maçların seyircisiz oynanması çağrısını yaptı.

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Türkiye’miz son yüzyılın en büyük deprem felaketiyle mücadele halindeyken Fenerbahçe-Konyaspor futbol müsabakası esnasında trübünden istifa sloganlarının atılması sorumsuzluk ve şuursuzluktur” ifadesini kullandı.

Bahçeli paylaşımında “Bugün oynanacak Galatasaray-Alanyaspor ile Beşiktaş-Antalyaspor kulüpleri arasındaki müsabakalarda aynı şekilde istifa seslerinin yükselmesi halinde futbol kulüplerimizin oyuna geldiği, tuzağa düştüğü de netleşmiş olacaktır” dedi.

Beşiktaş tribünlerinden de “Hükümet istifa” sloganlarının yükselmesinin ardından Bahçeli maçların seyircisiz oynanması çağrısını yaptı.

Bahçeli, şu ifadeleri kullandı:

“Milliyetçi Hareket Partisi depremde hayatını kaybetmiş vatandaşlarımıza yapılan saygısızlığı, ülkemizin böylesi hassas ve acılı günlerinde sporun kirli siyasete alet edilmesini şiddetle kınamaktadır.

Bütün kulüp başkanlarının müsabakaların ya seyircisiz ya da gerekli tedbirlerin alınarak oynanması hususunda acil ve gerekli adımları atmaları kaçınılmaz görevleridir. Milliyetçi Hareket Partisi konunun takipçisidir.

Türk futbolunu zillet ve rezalete mahkum etmek isteyenlere göz yummak, alttan almak, sessiz durmak geldiğimiz bu aşamada mümkün değildir.”

About Author

Serdar

Serdar

Related Articles

TÜM HABERLER