A3 Haber

Yeniden Refah Partisi, Cumhur İttifakı’na katıldı

Yeniden Refah Partisi, Cumhur İttifakı’na katıldı

Yeniden Refah Partisi, Cumhur İttifakı’na katıldı
Mart 24
16:23 2023

Yeniden Refah Partisi, Cumhur İttifakı’na katıldı. Yeniden Refah Partisi’nin Genel Başkanı Fatih Erbakan, dört gün önce yaptığı açıklamada partisinin hiçbir ittifakta yer almayacağını belirtmiş ve cumhurbaşkanı adayı oluğunu duyurmuştu.

Cumhur İttifakı ile görüşmelerinin olumlu seyrettiği basına yansıyan Yeniden Refah Partisi (YRP), dört gün önce hiçbir ittifaka yer almayacağını duyurdu. Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Fatih Erbakan, genel merkezleri önünde ittifakta yer almayacağını duyurmasının yanı sıra cumhurbaşkanı adayı olduğunu da duyurmuştu.

Yeniden Refah Partisi, 6284 sayılı kanunun önce kaldırılması sonra da düzenlenmesi yönünde yaptığı açıklamayla tepkilerin odağındaydı. YRP Genel Başkan Yardımcısı Doğan Aydal ise Cumhur İttifakı’na kapıları kapatmalarının nedeninin 6284 ile alakası olmadığını savunmuştu.

Bugün ise YRP’nin Cumhur İttifakı’na katıldığı açıklandı. Erbakan, Cumhur İttifakı protokolüne imza atacak.

Hüda Par, AKP listelerinden seçime giriyor

Öte yandan Türkiye Cumhuriyeti’nin terör örgütü listesinde yer alan Hizbullah’ı terör örgütü olarak kabul etmediklerini açıklayan HÜDA PAR da Cumhur İttifakı ile görüşüyordu. HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceklerini duyurmuştu. Cumhur İttifakı’na katılmayan HÜDA PAR’ın ise bugün AKP listelerinden seçime gireceği öğrenildi.

Programında özerklik ve federasyon yönetimlerinin tartışılması gerektiğini söyleyen HÜDA PAR’a eleştirilerin geldiği sırada Erdoğan yaptığı bir açıklama ile “HÜDA-PAR ‘Bizim terörle hiçbir ilgimiz olmaz’ diyor, tamamen yerli ve milli yapı” demişti.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER