A3 Haber

Kılıçdaroğlu kampanyayı CHP’li belediye başkanlarıyla birlikte başlattı

Kılıçdaroğlu kampanyayı CHP’li belediye başkanlarıyla birlikte başlattı

Kılıçdaroğlu kampanyayı CHP’li belediye başkanlarıyla birlikte başlattı
Mart 25
18:14 2023

Türkiye’nin dört bir yanından gelen CHP’li büyükşehir, il ve ilçe belediye başkanları, bugün Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanlığında Ankara’da toplandı.

CHP’li belediye başkanları, Çankara Belediyesi Zübeyde Hanım Sosyal Tesisi’nde sabah saatlerinde bir araya geldi. Genel Başkan Kılıçdaroğlu da toplantıya başkanlık etmek üzere öğleden sonra tesise geldi.

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu Ankara’da CHP’li büyükşehir, il ve ilçe belediye başkanları ile bir araya geldi.

Kılıçdaroğlu, toplantıda belediye başkanlarına açıklama yaparken; arkasındaki ekranda “Başlıyoruz” ifadesinin yazılı olduğu görüldü. Toplantıda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da birer konuşma yaptı.

Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Belediye Başkanları Toplantısı’nın gündemi ve sabah oturumuna ilişkin gazetecilere açıklamalarda bulundu. Seyit Torun, toplantının tek bir gündemi olduğunu belirterek, “Bütün belediye başkanlarımızla Sayın Genel Başkan’ımız ve cumhurbaşkanı adayımızın başkanlığında seçim startını vermiş olacağız” dedi.

Torun, açılış konuşmasıyla başlayan toplantının sabahki oturumunda Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel’in seçim güvenliğiyle ilgili bilgilendirme yaptığını, öğleden sonraki oturumda ise İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın konuşacağını söyledi.

“Yerelde başardık, genelde de başaracağız”

Torun, 2019’daki yerel seçimlerde çok önemli başarıya imza attıklarını belirterek, şunları kaydetti:

  • Her türlü iftiralara, kara propagandaya karşı mücadele ettik ve seçimi kazandık. Seçimi kazandıktan sonra da belediye başkanlarımız kendilerine atılan o iftiralara, karalamalara rağmen olağanüstü işler başardılar. Vatandaşımızı kucakladılar, hiçbirini ayrıştırmadılar ve yapılacak her türlü işi yerine getirdiler. Olağanüstü başarıları bize de yansıdı.
  • İnşallah yerelden genele bu köprüyü kuracağız. Yerelde başardık, genelde de başaracağız. Belediye başkanlarımız o öz güvenle kendi bölgelerine dönecek. Sadece kendi bölgelerinde de değil, ayrıca başka bölgelerde de çalışmalarını sürdürecekler. Yani ‘Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır’ dedik ve o sathı, o seçim çalışmalarını bütün Türkiye geneline yayacak şekilde mücadelemizi örgütlerimiz ve belediye başkanlarımızla birlikte topyekun sürdürmüş olacağız.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER