A3 Haber

Erdoğan “seçim çalışmalarını” sürdürüyor: Elektrik ve doğalgazda indirim…

Erdoğan “seçim çalışmalarını” sürdürüyor: Elektrik ve doğalgazda indirim…

Erdoğan “seçim çalışmalarını” sürdürüyor: Elektrik ve doğalgazda indirim…
Mart 29
12:55 2023

Partisinin grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nisan ayını işaret ederek ”Elektrikte tüm abone gruplarında nisan ayından itibaren yüzde 15 indirime gidiyoruz. Sanayicilerimizin kullandığı ve konut aboneliğine göre oldukça yüksek kalan doğalgaz tarifesinde, Nisan ayından itibaren yüzde 20 indirim yapıyoruz” dedi.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

  • Felaketin yıkıcı etkilerine maruz kalmış insanlarımızın yanlarına gidiyoruz. Hem kalıcı konutlarımızın temellerini atıyor hem de iftarda vatandaşlarımızla hasbihal ediyoruz.
  • Mümkün olan en fazla sayıda ilimizi ziyaret ederek vatandaşlarımızla buluşmak istiyoruz.
  • Bizim kalbimizde elimizde hep deprem bölgesi olacak. geçici barınma merkezlerimizi yaygınlaştıracağız. Kalıcı konutlarımızın inşasına bir yılda bitecek şekilde hızla devam ediyoruz.
  • TOGG ön siparişi 177 bini geçti. Bu tablo milletimizin lisansı, tasarımı ve üretimiyle gerçek anlamda ilk yerli otomobile samimiyetle sahip çıktığını gösteriyor.
  • Arife günü Karadeniz gazının Filyos işleme tesisine getirme törenini yaparken milletimize çok güzel müjdelerimiz olacak. Arama sondaj gemilerimizin geceli gündüzlü çalışmasıyla iki bayramı bir arada yaşayacağız. Şimdiden iki ayrı müjdeyi milletimizle paylaşıyoruz.
  • Birincisi elektrikte tüm abone gruplarında Nisan ayından itibaren yüzde 20 indirime gidiyoruz. İkincisi sanayicilerin kullandığı doğalgaz tarifesinde yine Nisan ayından itibaren yüzde 20 indirim yapıyoruz.
  • Bizzat kendi ifadeleriyle “kumar masası” olan, birbirlerine pusu kuran, kavgadan, kaostan ve istikrarsızlıktan başka hiçbir vaatleri olmayan yedili koalisyon kesin bir yenilgiye uğrayıp siyasi mevta olacaktır.
  • Seçimlerde cumhurbaşkanı yardımcılığının, bakanlıkların, milletvekillerinin ‘seç beğen al, ne vereyim mantığıyla’ dağıtıldığı bir işporta tezgahına dönmesinden rahatsızız. Bu pespayeliktir.
  • “Sana söz baharlar gelecek” diyenler, bu zihniyetle ancak Kandil’e, Pensilvanya’ya, ülkemize kin ve nefretle bakan kimi başkentlere bahar getirebilir.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER