A3 Haber

Doğru Parti Genel Başkanı Rifat Serdaroğlu: AKP 5 milyon oy devşirebilir

Doğru Parti Genel Başkanı Rifat Serdaroğlu: AKP 5 milyon oy devşirebilir

Doğru Parti Genel Başkanı Rifat Serdaroğlu: AKP 5 milyon oy devşirebilir
Mart 30
12:23 2023

Korkusuz yazarı Can Ataklı, Doğru Parti Genel Başkanı Rifat Serdaroğlu’nun 14 Mayıs’taki seçimlerde AKP tarafından en az 5 (BEŞ) milyon oyun devşirileceğini tahmin ettiğini yazdı.

Ataklı’nın aktardığına göre Serdaroğlu’nun seçimlere yönelik değerlendirme ve önerileri şöyle:

Alınması gereken tedbirler;

  • Tüm muhalefet partileri derhal “Seçim ve Sandık Güvenliği” ittifakında buluşmalı ve Ana Muhalefet Partisi’nin önderliğinde müşterek çalışma yapılmalıdır.
  • Sandık seçmen listelerine, yurtiçi ve yurtdışı seçmenler olarak, ciddi yüklemeler yapıldığını biliyoruz. Belgeleriyle açıklayacağız. Kaç adet sığınmacının seçmen yapıldığını açıklayacağız. İtiraz hakkımızı kullanacağız. Burada, eklenecek oy miktarı yaklaşık 1 milyondur. (BİR)
  • Özellikle Doğu ve Güneydoğu bölgelerimizdeki (deprem felaketine uğramış illerimiz dahil) 17 il (4’ü büyükşehir) ve 104 İlçede, HDP’li belediye başkanlarının görevden alınmasıyla KAYYIM olarak atanan, tamamına yakını (eski ülkücü) olan kaymakamlar ve vali muavinlerin (Bahçeli-Soylu iş birliği ile atananlar) devlet gücünü kullanarak seçim sandıklarına müdahale etmeleri ile bu bölgede çalınabilecek oy miktarı yaklaşık 2 milyon oydur. Bu konuda da tedbir önerilerimiz olacaktır. Açıklayacağız.
  • SEÇSİS daha önce YSK’ya bağlı idi. Şimdi Adalet Bakanlığı’na bağlandı! Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü’ne de bir yargıç atandı. Burası tüm oyların toplandığı, partilere veri bilgisinin aktarıldığı ve kesin sonuçların alındığı bir merkezdir, beyindir. Burada veri tabanına kaydedilen datanın güvenliği esastır. İçerden-dışardan, yetkili-yetkisiz hiç kimsenin bu verilerle oynayamaması şarttır.

Serdaroğlu; Bilgisayar Mühendisleri Odası’nın raporuna göre SEÇSİS’in bu güvenliği sağlayamadığını belirterek, “Özellikle seçim günü sandıkların açılış saatinden itibaren kesin sonuçların resmiyet kazandığı vakte kadar veri tabanı üzerinde herhangi bir değişikliğe neden olan tüm iş ve işlemlerin log kayıtlarının değiştirilemezliğini güvence altına alacak teknik ve uzman kişi tedbirlerinin alınması olmazsa olmazdır” dedi.

About Author

Serdar

Serdar

Related Articles

TÜM HABERLER