A3 Haber

Emniyet’ten İYİ Parti’ye saldırı açıklaması: “Saldırı değil hırsız kovalamacası…”

Emniyet’ten İYİ Parti’ye saldırı açıklaması: “Saldırı değil hırsız kovalamacası…”

Emniyet’ten İYİ Parti’ye saldırı açıklaması: “Saldırı değil hırsız kovalamacası…”
Mart 31
19:27 2023

İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı’na yapılan provokatif saldırı ile ilgili İstanbul Emniyet Müdürlüğü, tuhaf bir açıklama yaptı. Açıklamada, olayın saldırı olmadığı belirtilerek “Yapılan alan çalışmasında; olayın, bölgede bulunan bir inşaatta meydana gelen hırsızlık girişimine karşılık, inşaatın bekçisinin hırsızları kaçırmak için ateş etmesi nedeniyle gerçekleştiği tespit edilmiştir” denildi.

İstanbul Zeytinburnu’nda bulunan İYİ Parti İl Başkanlığı’na henüz kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişilerce sabaha karşı silahlı saldırı düzenlendi. Kurşunlar binanın penceresine ve koltuğa isabet etti. Saldırgan olay yerinden kaçarken polis ekiplerinin Merter’deki binada incelemelerini sürdürdüğü öğrenildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Zeytinburnu’ndaki İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı binasına isabet eden kurşunun, inşaat bekçisinin görevli olduğu yerde yaşanan hırsızlık girişimini engellemek amacıyla ateşlediği silahından çıktığını açıkladı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Eski Çırpıcı Yolu Sokak’taki Merter İş Merkezi’nde bulunan İYİ Parti İl Başkanlığının D-100 kara yoluna bakan bölümüne akşam saat 21.30 sıralarında kurşun isabet etmesinin ardından özel ekip kurdu.

Oluşturulan ekip, kafeteryanın cam bölmesinden girerek koltuğa saplanan kurşunun, yolun karşısından ateşlenen bir silahtan çıktığını tespit etti. Çevredeki güvenlik kameralarını detaylı şekilde inceleyen ekipler, M.E. adlı inşaat bekçisinin, görevli olduğu noktada hırsızlık girişimini önlemek amacıyla ruhsatlı silahını ateşlediğini ve hırsızların parti binası istikametine kaçması nedeniyle isabetin tesadüfi olarak yaşandığını belirledi.

Polis: İki kurşun da İYİP binasına “tesadüfen” geldi

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Yapılan alan çalışmasında; olayın, bölgede bulunan bir inşaatta meydana gelen hırsızlık girişimine karşılık, inşaatın bekçisinin hırsızları kaçırmak için ateş etmesi nedeniyle gerçekleştiği tespit edilmiştir. Hırsızların İYİ Parti İl Binası istikametine kaçması nedeniyle binaya tesadüfi olarak kurşunların gelmesine neden olmuştur. Şahsın olayda kullanmış olduğu bulundurma ruhsatlı silahı ile beraber yakalanması yapılmıştır.

Gözaltına alınan inşaat bekçisinin Asayiş Şube Müdürlüğündeki işlemleri sürüyor.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER