A3 Haber

Muharrem İnce: Kılıçdaroğlu bana ittifak teklifiyle gelmedi

Muharrem İnce: Kılıçdaroğlu bana ittifak teklifiyle gelmedi

Muharrem İnce: Kılıçdaroğlu bana ittifak teklifiyle gelmedi
Mart 31
15:32 2023

Memleket Partisi lideri Muharrem İnce, Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisine yaptığı ziyarete ilişkin açıklamalarda bulundu. İnce Kılıçdaroğlu’nun adayların kesinleşmesine 24 saat kala geldiğini belirterek, “Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, bana veya partime herhangi bir ittifak teklifinde bulunmamıştır. Açıkça ifade edeyim ki siyasi partileri sosyal medya üzerinden linç etmek, onları yıldırmak, yaftalamak, itibarsızlaştırmak ve diz çökmeye zorlamak bir müzakere yöntemi olamaz” şeklinde konuştu.

Seçime 43 gün kala Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun görüşmeleri devam ediyor.

Kılıçdaroğlu son olarak Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’yi ziyaret etti. İnce görüşmeye ilişkin olarak Twitter’dan açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu’nun müzakere yöntemini eleştiren İnce, şunları kaydetti:

  • Bazı medya organlarında kulis bilgisi adı altında paylaşılan, Cumhuriyet Halk Partisi yönetimi ile Muharrem İnce arasında müzakerelerin başarısız olduğu şeklindeki gerçeği yansıtmayan haberler hakkında, kamuoyunun doğruları öğrenmesi adına bu açıklamayı yapıyorum.
  • Öncelikle bilinmelidir ki ne CHP yönetimi ne de Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, bana veya partime herhangi bir ittifak teklifinde bulunmamıştır. Adaylığı ilan edildikten hemen sonra Sayın Kılıçdaroğlu, 17 Mart 2023 tarihinde Milli Yol Partisi ile Bağımsız Türkiye Partisi’ni, 20 Mart 2023 tarihinde HDP’yi ziyaret etmiştir. Memleket Partisi’ne ise sıra, 29 Mart günü yani Cumhurbaşkanı adaylarının kesinleşmesine 24 saat kala gelebilmiştir. Ve kalan 24 saat içinde, seçimler öncesi işbirliği yapılmasına ilişkin bir müzakere mekanizması doğal olarak oluşmamıştır veya oluşması istenmemiştir.
  • Açıkça ifade edeyim ki siyasi partileri sosyal medya üzerinden linç etmek, onları yıldırmak, yaftalamak, itibarsızlaştırmak ve diz çökmeye zorlamak bir müzakere yöntemi olamaz. Modern demokrasilerde ilişkiler siyasi partiler arası kurumsal görüşmeler ile ilerler. Bunun dışındaki her yol, medeni bir ilişki kurmayı reddeden despot ve dayatmacı bir zihniyeti temsil edecektir.
  • Neyse ki bu cinnet hali yavaş yavaş yerini aklı selime terk etmekte, gerçekler yavaş yavaş ortaya çıkmaktadır. Zaman kimin haklı kimin haksız olduğunu ortaya koyacaktır.
  • Bu vesileyle, sayın Kılıçdaroğlu’na ve Cumhuriyet Halk Partisi’ne seçimlerde başarılar diliyorum.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER