A3 Haber

Kılıçdaroğlu: Yüzde 60 oyla ilk turda seçileceğim

Kılıçdaroğlu: Yüzde 60 oyla ilk turda seçileceğim

Kılıçdaroğlu: Yüzde 60 oyla ilk turda seçileceğim
Mayıs 02
08:46 2023

Millet ittifakının cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, “14 Mayıs günü yüzde 60 oyla 13’üncü Cumhurbaşkanı seçileceğim. Bu iş ikinci tura kalmaz, ilk turda biter” dedi.

Sözcü gazetesinden Emin Özgönül’e konuşan Kılıçdaroğlu’ysa ilk turda kazanacağından emin. Kılıçdaroğlu şunları söyledi:  “14 Mayıs günü yüzde 60 oyla 13. Cumhurbaşkanı seçileceğim. Bu iş ikinci tura kalmaz, ilk turda biter. Gençlere güveniyorum. Seçimin kaderini onlar belirleyecek. 5 milyon 300 bini aşkın genç ilk kez sandığa gidip oy kullanacak. Bu gençler mevcut düzenden memnun değil. Parlamentoda çoğunluğu alacağız ve güçlendirilmiş parlamenter sistemi de getireceğiz. Bugünkü ucube sistem ile TBMM’nin işlevi yok edildi, milletvekilleri siyaset bile yapamıyor, halkın taleplerini gündeme getiremiyor, atanmış bakanlar telefonlarına çıkmıyor.”

Kılıçdaroğlu, 15 Mayıs sabahı nasıl bir yük alacaklarının farkında olduklarını belirterek, sözlerine şöyle sürdürdü: “Ekonominin de çıkmaz içinde olduğunu biliyoruz. İktidarda kalmak için Türkiye’yi, insanımızı, geleceğimizi feda ediyorlar. Merkez Bankası, Saray’ın kasası oldu. Düzlüğe çıkmak için bizim bir yıla ihtiyacımız var. Demokratik yollarla bunları gönderip, her kuruşun hesabını topluma veren anlayışı egemen kılacağız. Bu seçimde demokrasi oylanacak: Bu ülkede demokrasi olsun mu olmasın mı? Mutlaka sandığa gidin, oy kullanın. Vicdanının sesini dinleyerek oy kullanın.”

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER