A3 Haber

Erdoğan “gençlerin hayat tarzına ve düşüncelerine müdahale etmediklerini” iddia etti

Erdoğan “gençlerin hayat tarzına ve düşüncelerine müdahale etmediklerini” iddia etti

Erdoğan “gençlerin hayat tarzına ve düşüncelerine müdahale etmediklerini” iddia etti
Mayıs 20
12:10 2023

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, gençlere yönelik mesaj yayımladı. Mesajında bir dizi iddiaya yer veren Erdoğan, “Bu 21 yıl boyunca hiçbir genç kardeşimin hayat tarzına müdahale etmediğimiz gibi, kimsenin bir başkasının kılık kıyafetine, düşünce tarzına, beklentilerine, beğenilerine karışmasına da izin vermedik” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ikinci tur cumhurbaşkanı seçimlerine bir hafta kala gençlere seslendi, muhalefeti eleştirdi. Erdoğan, “Dipsiz karanlıklarda debelenenler umut veremez” dedi.

Erdoğan, Twitter hesabından şunları kaydetti:

  • Sevgili genç kardeşlerim, Hazreti Mevlana ‘Testinin içinde ne varsa, dışına da o sızar’ diyor. Dipsiz karanlıklarda debelenenler umut veremez. Vizyonu, hayali, ideali, hedefi olmayanlar ufuk çizemez. Siyasi başarısızlıklarına sizleri de ortak etmek isteyenlerin yalanlarına, çizmeye çalıştıkları o karanlık tabloya lütfen aldırış etmeyin.
  • Biz her zaman sizin yanınızdayız. 21 yıldır iktidardayız. Bu 21 yıl boyunca hiçbir genç kardeşimin hayat tarzına müdahale etmediğimiz gibi, kimsenin bir başkasının kılık kıyafetine, düşünce tarzına, beklentilerine, beğenilerine karışmasına da izin vermedik.
  • Ülkemize kazandırdığımız nice eserin, yatırımın, projenin yanı sıra fikirlerinizi rahatça ifade edebilmeniz, gençliğinizi özgürce ve doyasıya yaşayabilmeniz için de var gücümüzle çalıştık. Bugün her türden sanat etkinliğinin rahatça düzenlenebildiği, uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapan, sporun, müziğin, bilimin, teknolojinin hiç olmadığı kadar hayatımızın içinde yer aldığı bir Türkiye’de yaşıyoruz.
  • Sayısı 208’e çıkan üniversitelerimizle, 96 teknopark, 316 tasarım merkezi, 1.249 AR-GE merkezimizle hedeflerimize doğru emin adımlarla yürüyoruz. 1 milyonu aşkın gencimizin yarıştığı TEKNOFEST ile potansiyelinizi sergileyebileceğiniz, dünya ile rekabet edebileceğiniz platformlara sahibiz.
  • Millî Teknoloji Hamlemiz sayesinde teknolojiyi sadece tüketen değil; tasarlayan, geliştiren ve üreten bir ülke haline geliyoruz. Tüm bunları sizin için yaptık; sizlerin desteği, gayreti, alın ve fikir teriyle başardık. 28 Mayıs’tan sonra inşallah Türkiye Yüzyılı’nın inşasına da sizlerle birlikte başlayacağız.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER