A3 Haber

Ümit Özdağ’dan ilk yorum: Erdoğan kazanmıştır ancak bu bir Pirus zaferidir

Ümit Özdağ’dan ilk yorum: Erdoğan kazanmıştır ancak bu bir Pirus zaferidir

Ümit Özdağ’dan ilk yorum: Erdoğan kazanmıştır ancak bu bir Pirus zaferidir
Mayıs 28
23:38 2023

Ümit Özdağ’dan seçim sonuçlarının ardından ilk yorum geldi. Özdağ, CHP ile protokolün 24 Mayıs’ta imzalandığını belirterek, “Bu üç buçuk gün içinde yığınakta yapılan hata ancak bu kadar düzeldi” dedi.

İkinci tur cumhurbaşkanı seçimlerinde Millet İttifakı adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, “Türkiye için önümüzdeki süreç çok zor olacaktır. Erdoğan kazanmıştır ancak bu bir Pirus zaferidir. Kazanırken mağlup olmuştur. Özetle ümitsizliğe yer yok” açıklamasını yaptı.

Cumhurbaşkanı seçiminin 14 Mayıs’ta yapılan ilk turunda adayların salt çoğunluğu alamaması nedeniyle Türkiye, cumhurbaşkanını belirlemek için bugün tekrar sandık başına gitti. Kesin olmayan sonuçlara göre Cumhurbaşkanı Erdoğan yüzde 51,91 oranında oy alarak üçüncü kez cumhurbaşkanı seçildi. Millet İttifakı adayı CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise yüzde 48,09 oranında oy aldı.

Özdağ, Twitter’dan şu açıklamayı yaptı:

  • CHP’den ilk telefon 18 Mayıs’ta geldi. İlk ziyaret 19 Mayıs’ta. 2. ziyaret 22 Mayıs’ta yapıldı. 24 Mayıs’ta protokol imzalandı. Zafer Partisi’ne kalan 3.5 gündü. Bu 3.5 gün içinde yığınakta yapılan hata ancak bu kadar düzeldi. Zafer Partisi üzerine düşeni yapmıştır. Ancak stratejide yapılan hata taktik başarılar ile düzeltilmiyor.
  • Zafer Partisi Atatürk çizgisinde Türk milliyetçiliği mücadelesinden taviz vermeden devam edecektir. Artık ne küresel güçlerin ne Türk siyasetinin unsurlarının yok sayamayacağı bir Zafer Partisi gerçeği vardır. 21 senedir bir mağlubiyetten diğer mağlubiyete sürüklenen bütün yurttaşlarımızı Türk Milleti’nin zaferi için Zafer Partisi’ne davet ediyorum.
  • Türkiye için önümüzdeki süreç çok zor olacaktır. Erdoğan kazanmıştır ancak bu bir Pirus zaferidir. Kazanırken mağlup olmuştur. Özetle ümitsizliğe yer yok.
  • Sevgili Zafer Partisi teşkilat mensubu mücadele arkadaşlarım yokluklar içinde verdiğimiz bu mücadele sonunda Türk Milleti’nin Zafer’i ile taçlandıracağız.

Pirus zaferi nedir?

Yıkıcı büyük kayıplar uğruna kazanılan zafer demektir. Adını Yunan kralı Pirus’un liderliğinde başlatılan, MÖ 280-275 yılları arasında beş yıl süren ve Romalılara karşı zaferle sona eren savaştan alır. Ancak Pirus savaşı kazansa da sonunda ordusunun büyük çoğunluğunu kaybeder ve Yunan yarımadası bir süre sonra Romalıların eline geçer.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER