A3 Haber

Saraydaki balkon konuşması metnine ayar: Erdoğan’ın Batı’yı hedef alan sözleri İngilizce metne konulmadı

Saraydaki balkon konuşması metnine ayar: Erdoğan’ın Batı’yı hedef alan sözleri İngilizce metne konulmadı

Saraydaki balkon konuşması metnine ayar: Erdoğan’ın Batı’yı hedef alan sözleri İngilizce metne konulmadı
Mayıs 29
18:54 2023

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sarayda yaptığı konuşmada batı medyasını hedef aldığı konuşmaları, resmi sitedeki İngilizce metinde yer almadı.

Erdoğan, seçimlerin ikinci turu sonrası sarayın balkonundan yaptığı konuşmada, “Alman, Fransız, İngiliz dergileri, Erdoğan’ı yıkmak için kapaklar atmadılar mı? Bu kapakları yazmadılar mı? İşte onlar da kaybettiler. Aylardır karşımızda kurulan ittifakları gördünüz. Kimlerin kimlerle beraber olduğunu gördünüz. Terör örgütlerinden sapkın akımlara kimlerin karşımıza dikildiğini gördünüz. Oynanan kirli oyunları gördünüz. Buna rağmen ne oldu? Hamdolsun başaramadılar” demişti.

Erdoğan’ın tüm sözleri cumhurbaşkanlığı resmi sitesinde yayımlandı.

Resmi sitede yer alan konuşma metinlerinde ise İngilizce bölümde sözlerinin birçoğuna yer verilmedi. Erdoğan söylemlerindeki sertlik yerine İngilizce metinde “Uluslararası itibara sahip, yatırım ve istihdam odaklı bir üretim ekonomisine sahip bir finans yönetimi tasarlıyoruz” benzeri ılımlı ifadelere yer verildi.

Erdoğan’ın İngilizce metne alınmayan, fakat Türkçe metinde yer alan bazı bölümler şöyle:

  • Alman, Fransız, İngiliz dergileri, Erdoğan’ı yıkmak için kapaklar atmadılar mı? Bu kapakları yazmadılar mı? İşte onlar da kaybettiler. Aylardır karşımızda kurulan ittifakları gördünüz. Kimlerin kimlerle beraber olduğunu gördünüz. Terör örgütlerinden sapkın akımlara kimlerin karşımıza dikildiğini gördünüz. Oynanan kirli oyunları gördünüz. Buna rağmen ne oldu? Hamdolsun başaramadılar. İnşallah bundan sonra da başaramayacaklar.
  • Ne diyordu? Eğer Selo’yu dışarı çıkarmak istiyorsanız, oyu bana vereceksiniz diyordu. Benim sevgili milletim ne dedi? Çünkü, milletim benim iyi biliyor. Diyarbakır’da 51 Kürt kardeşimizin ölümüne neden olan bu terörist Selo’dur” ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, adaletin, hak ve hukukun egemen olduğu Türkiye’de 51 Kürt’ün ölümüne neden olan kişinin, istenildiği gibi dışarı çıkarılamayacağını söyledi.

 

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER