A3 Haber

Sarayının önünde toplanan kalabalığa balkondan seslendi: Kendisini destekleyen altı isimle fotoğraf verdi

Sarayının önünde toplanan kalabalığa balkondan seslendi: Kendisini destekleyen altı isimle fotoğraf verdi

Sarayının önünde toplanan kalabalığa balkondan seslendi: Kendisini destekleyen altı isimle fotoğraf verdi
Mayıs 29
00:44 2023

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 14 Mayıs seçiminin de 28 Mayıs seçiminin de galibinin 85 milyon vatandaşın tamamı olduğunu söyledi. Beştepe’deki sarayının önünde toplanan kalabalığa seslenen Erdoğan, “Bu yolda beraber yürüdük” dedi. Erdoğan, “Şu anda faiz 8.5’a indirildi. Göreceksiniz enflasyon da inecek” diye konuştu. Alanda toplanan kalabalık, Selahattin Demirtaş için “idam” sloganları attı.

Erdoğan ikinci tur seçimlerinin resmi olmayan sonuçlarına göre yüzde 52 oy aldı.

Beştepe’de sarayın önünde toplanan kalabalığa hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu yolda beraber yürüdük. Her vatandaşıma teşekkür ediyorum. Kazanan sadece biz değiliz, kazanan Türkiye’dir. Kazanan tüm kesimleriyle milletimizin ta kendisidir. Kazanan demokrasidir. Bugün kimse kaybetmemiştir. Kimseye kırgın, küskün, üzgün, öfkeli değiliz. Seçim dönemine dair tüm tartışmaları, çekişmeleri bir kenara bırakarak, milli hedeflerimiz etrafında bütünleşme vaktidir” ifadelerini kullandı.

Erdpğan, “2018’de CHP’nin vekil sayısı 146’ydı. 2023’te vekil sayısı 169 gördüğünüz gibi bir artış var fakat burada kiralık vekiller var, 40 tane kiralık vekil. Yüzde 1 oy alan partilere 40 tane kiralık vekil verdi. Sayı 129’a düştü. Herhalde 129 büyüktür diyemezsiniz. Bu milletvekili sayısını düşürenlere de herhalde haydi diyemezsiniz. Kandil’dekilerle haydi videosu çekenleri bu millet yutmadı, haydi diyenler 17 vekil düşmüş durumda” şeklinde konuştu.

Erdoğan, “Kardeşlerim ne diyordu eğer Selo’yu çıkarmak istiyorsanız oyu bana vereceksiniz diyordu. Benim milletim iyi biliyor Diyarbakır’da 51 Kürt kardeşimizin ölümüne neden olan bu terörist Selo’dur. Adaletin hak ve hukukun egemen olduğu Türkiye’de sen 51 kardeşimizin ölümüne neden olan Selo’yu istediğin gibi dışarıya çıkaramazsın. Bizim iktidarımızda böyle bir şeyin gelişmesi mümkün değildir. Bizim iktidarımızda adalet mülkün esasıdır” dedi.

Erdoğan, “Sandıklar kapandı, telefon zincirleri akmaya başladı. Körfezden İngiltere’ye ve Rusya’ya kadar hepsi tebriklerini bildirdiler. Yarın da bu tebriklerin devam edeceğini görüyoruz. Erdoğan’ı yıkmak için kapaklar atmadılar mı, bu kapakları yazmadılar mı işte onlar da kaybettiler. Karşımızda kurulan ittifakları gördünüz, terör örgütlerinden sapkın akımlara kimlerin karşımıza dikildiğini gördünüz. Buna rağmen hamdolsun başaramadılar, inşallah bundan sonra da başaramayacaklar” diye konuştu.

Erdoğan, “Şu anda faiz 8.5’a indirildi. Göreceksiniz enflasyon da inecek. Onlar IMF’in kapısında nöbet tutarlar. Davos’ta IMF Başkanı’yla görüşüyoruz, o zaman 23,5 milyar dolar borcumuz var. Sen taksitlerini alıyor musun, o zaman Türkiye’ye müdahele edemezsin. 2013’e kadar Türkiye’nin borçlarını ödedik sonrada bizim IMF’le işimiz bitti” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, “Doğalgazı bulduk, mayıs ayında ücretsiz yaptık. Bir yıl boyunca ayda 25 metreküp doğalgazı vatandaşımıza ücretsiz vereceğiz. Gabar’da petrol çıktı. Türkiye küresel dengede hakettiği yeri alacak. Suriye topraklarındaki güvenli bölgelere 600 bin kişinin geri dönmesini sağladık. Şimdi Katar’la işbirliği yaptık, yeni bir iskan projesiyle birkaç yıl içerisinde 1 milyon kişinin daha geri dönüşünü teşvik edeceğiz” dedi.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER