A3 Haber

CHP’li Özgür Özel: Hiçbir şey olmamış gibi davranmayacağız

CHP’li Özgür Özel: Hiçbir şey olmamış gibi davranmayacağız

CHP’li Özgür Özel: Hiçbir şey olmamış gibi davranmayacağız
Mayıs 30
13:42 2023

CHP’li Özgür Özel, partisinin kapalı bir toplantı gerçekleştireceğini kaydederek “Hiçbir şey olmamış gibi siyaset yapacağımızı düşünmesin hiç kimse” ifadelerini kaydetti.

CHP Grup Başkan vekili Özgür Özel, seçim sonrası mecliste basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Cuma günü yemin törenini yapılacağını kaydeden Özel, cumartesi günü kapalı grup toplantısının yapılmasına karar verildiğini duyurdu.

Partinin yeni grup başkan vekillerinin seçileceğini belirten Özel, “Hiçbir şey olmamış gibi siyaset yapacağımızı kimse düşünmesin” dedi.

Özel şunları söyledi:

  • Seçim sonuçları değerlendirilecek. Bu parlamentodan Sayın Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı olacağı inancıyla ayrılmıştık ama seçim sonuçları bunu yansıtmadı. Cuma günü yemin törenini yapacağız. Cumartesi günü kapalı grup toplantısında bir araya gelecek, bir grup başkanı üç grup başkan vekili seçeceğiz. Engin Özkoç milletvekili değil, Engin Altay ve ben grup başkan vekilliği görevine talip değilim. Sekiz arkadaşımız bu göreve talip oldu. Cumartesi seçimimizi yapacağız.
  • Hiçbir şey olmamış gibi siyaset yapacağımızı hiç kimse düşünmesin. 25,5 milyonun sorumluluğuyla hareket edeceğiz. Bu seçimde Meclis’e taşınan bazı isimler ve partiler üzerinden kadınların çok endişeli olduğunu biliyoruz. Kimse korkmasın. Hiçbir şey olmamış gibi davranmıyoruz. Üzerimize düşenin fazlasını yapacağız.
  • Sayın genel başkan, bu süreci olması gerektiği gibi yönetti. Kılıçdaroğlu’na oy veren kimsenin kendisine kızgın olmadığını biliyoruz. Yaşananların hiçbirini mazeret olarak yöneltmiyoruz. Sayın genel başkanın cumhurbaşkanı adaylığı sürecinden sonra seçmenle kurduğu ilişki hepimizi gururlandırıyor. Sayın genel başkanın, MYK’nin seçim değerlendirmesinin ardından yol haritasını belirleyip paylaşacağız.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER