A3 Haber

Fatih Portakal’dan “CHP’de başkanlık yarışı” kulisi: Kim, hangi adayı destekleyecek?

Fatih Portakal’dan “CHP’de başkanlık yarışı” kulisi: Kim, hangi adayı destekleyecek?

Fatih Portakal’dan “CHP’de başkanlık yarışı” kulisi: Kim, hangi adayı destekleyecek?
Haziran 08
22:05 2023

Sözcü TV Ana Haber Bülteni’ni sunan Fatih Portakal, genel başkan adayı olacağı iddia edilen İmamoğlu’nu ve Kılıçdaroğlu’nun destekleyecek isimlere dair kulis bilgisini paylaştı. Portakal, olağanüstü kurultay olabileceğini de belirtti.

Sözcü TV Ana Haber Bülteni’ni sunan Fatih Portakal, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in İmamoğlu’nu destekleyeceğini belirtti.

“İmamoğlu yola çıktı, diğer büyükşehir belediyeleri ne yapacak?” diyen Portakal, şunları söyledi:

  • Mesela Adana, Mersin’in İmamoğlu’na yakın olduğu söyleniyor. İzmir rüzgara göre hareket eder diyorlar. Mansur Yavaş’ın İmamoğlu ile yol yürüyebileceği söyleniyor. Bunlar bana söylenenler, katılırlar katılmazlar, sadece iletiyorum, biz de bir iki konuşma yaptığımız için. Eskişehir’in Kılıçdaroğlu’ndan yana tavır alacağı söyleniyor. Aydın ve Muğla’nın ortada olduğu söyleniyor. Özgür Özel, Ahmet Akın, Muharrem Erkek, Tekin Bingöl, Ali Mahir Başarır’ın Kılıçdaroğlu’na destek vereceği; Gökhan Zeybek, Engin Altay, Ali Öztunç, Gürsel Erol’un İmamoğlu’ndan yana tavır alabileceği de söylenmekte.
  • Bir de olağan kurultaya kadar bu iş gitmez diyenler var. Yani olağanüstü bir kurultay da olabilir. 1277 delegesi varmış CHP’nin. 177’si doğal delege diyorlar, bunlar genel başkan, MYK, disiplin kurulu, parti meclisi, milletvekili. 1100 kişi de il ve ilçelerden seçilen delegeler. Yarından bir fazlasını aldıktan sonra zaten olağanüstü kurultaya gidebiliyorsunuz.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER