A3 Haber

Erdoğan’ın yeni yardımcısı Cevdet Yılmaz açık konuştu: “Biz bu muhalefetten şikayetçi değiliz…”

Erdoğan’ın yeni yardımcısı Cevdet Yılmaz açık konuştu: “Biz bu muhalefetten şikayetçi değiliz…”

Erdoğan’ın yeni yardımcısı Cevdet Yılmaz açık konuştu: “Biz bu muhalefetten şikayetçi değiliz…”
Haziran 12
22:20 2023

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Biz inanın rekabet açısından bu muhalefetten şikayetçi değiliz. Açık konuşalım, yani bir şikayetimiz yok. Ama ülkemiz adına daha nitelikli daha güçlü bir muhalefetin olması gerektiğini de düşünüyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Ümraniye Belediyesi tarafından düzenlenen Doğu ve Güneydoğu Hemşeri Buluşması programına katıldı.

Burada konuşan Cevdet Yılmaz, “Hâlâ ana muhalefet genel başkanı çıkıp da ben halkın özgür iradesiyle ortaya koyduğu bu sonuca saygı duyuyorum, kazanan Recep Tayyip Erdoğan’ı tebrik ediyorum diyemedi maalesef. Bu da halkın vicdanına havale edeceğimiz bir tutumdur. Hiç doğru bir yaklaşım değildir. Kazananı tebrik eden kazanır” dedi.

Yılmaz, açıklamasına şöyle devam etti:

Muhalefete danışmanlık yapmak durumunda değiliz ama bizi bu duruma da düşürüyorlar maalesef. Başarılı olmak istiyorlarsa topu başka yerlere atmak yerine aynaya dönüp kendilerine baksınlar. Kendilerine baksınlar. Eksiklerini sorgulasınlar. Bizim zihniyetimiz böyledir değerli kardeşlerim. Ben yıllardır bu hareketin içindeyim. Bu partinin içindeyim. Başarılı olalım olmayalım şu oy oranını alalım veya başkasını alalım. Biz her seçim sonucu oturup muhasebe yaparız. Başarılı olsak dahi niye daha fazla başarılı olmadık diye sorarız. Kendimizi sorgularız. Politikalarımızı sorgularız. Vatandaşımız bize ne mesaj verdi diye kendimize sorarız. Keşke ana muhalefet de aynısını yapabilse. Biz inanın rekabet açısından bu muhalefetten şikayetçi değiliz. Açık konuşalım, bir şikâyetimiz yok. Ama ülkemiz adına daha nitelikli daha güçlü bir muhalefetin olması gerektiğini de düşünüyoruz.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER