A3 Haber

Bayramda köprü ve otoyollar ücretsiz: Patronların işlettikleri hariç!

Bayramda köprü ve otoyollar ücretsiz: Patronların işlettikleri hariç!

Bayramda köprü ve otoyollar ücretsiz: Patronların işlettikleri hariç!
Haziran 16
10:38 2023

Kurban Bayramına sayılı günler kala, tatil boyunca devletin işlettiği köprü ve otoyolların ücretsiz olmasına ilişkin karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Patronların işlettiklerinden ücret alınmaya devam edilecek.

Kurban Bayramı tatili boyunca devletin işlettiği köprü ve otoyolların ücretsiz olmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Yayımlanan karara göre Kurban Bayramı tatili nedeniyle 24 Haziran Cumartesi günü saat 00.00’dan, 3 Temmuz Pazartesi saat 07.00’ye kadar yap-işlet-devlet projeleri hariç olmak üzere Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğu altında bulunan otoyollar ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü kullanımları ücretsiz olacak.

Patronların işlettiği Yavuz Sultan Selim, Osmangazi Köprüsü, Avrasya Tüneli, Çanakkale Köprüsü’nden geçen yurttaşlar geçiş ücreti ödeyecek.

Bunun yanı sıra Kurban Bayramı’nı kapsayan 28 Haziran Çarşamba günü saat 00.00’dan başlayarak 1 Temmuz Cumartesi günü saat 24.00’e kadar Başkentray, Marmaray ve İZBAN seferleri ile belediyeler ve bunların kurdukları birlik, müessese ve işletmelerce yürütülen toplu taşıma hizmetlerinden de ücretsiz olarak yararlanılacak.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER