A3 Haber

Sağlık Bakanı’nın kurduğu özel hastaneye milyonluk teşvik

Sağlık Bakanı’nın kurduğu özel hastaneye milyonluk teşvik

Sağlık Bakanı’nın kurduğu özel hastaneye milyonluk teşvik
Kasım 04
08:53 2019

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın kurucusu olduğu özel hastaneye, 220 milyon 600 bin liralık yatırım teşviki verildi. 

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın kurucusu olduğu Medipolitan Sağlık ve Eğitim Hizmetleri Anonim Şirketi’ne 220 milyon 600 bin TL’lik yatırım teşviki verdi. Resmi Gazete’de yer alan teşvik belgeleri tebliğine göre firmaya, yeni hastane yatırımı için KDV istisnası, gümrük vergi muafiyeti, yüzde 50 vergi indirimi, 2 yıl boyunca da sigorta primi işveren hissesi desteği verilecek.

Sözcü’den Başak Kaya’nın haberine göre, CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, “Bakanlar koltuklarını kendi ticari faaliyetleri, kendi şirketleri için kullanıyor. Turizm Bakanı, kendi otelinin bulunduğu bir koyu imara açtırıyor, kaçak yapısı için imar affından yararlanıyor. Tarım Bakanı, eskiden danışmanı olduğu firmadan patates ithal ediyor. Sağlık Bakanı da devletin imkanlarını kullanıyor. Tarihi yerleşkeler, Atatürk Orman Çiftliği arazileri, Medipol Üniversitesi’nin kurucu vakfı TEBA Vakfı’na verildi. Bakan, kendi hastanesini İleri Düzey Hastane ilan etti” dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca

TARİHİ BİNAYI DA VERMİŞLERDİ 

Ankara’da TCDD Başmüdürlüğü olarak kullanılan ve daha sonra misafirhaneye dönüştürülen 1928 yılı yapımı tarihi bina ile içerisinde Atatürk’e ait eserlerin de bulunduğu müze, kreş, lojmanların bulunduğu alan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın kurucusu olduğu Medipol Üniversitesi’ne verilmişti. Haber, geçen Temmuz ayında basında yer almıştı.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER