A3 Haber

Görevden alınan İpekyolu Belediye Başkanı Azim Yacan tutuklandı

Görevden alınan İpekyolu Belediye Başkanı Azim Yacan tutuklandı

Görevden alınan İpekyolu Belediye Başkanı Azim Yacan tutuklandı
Kasım 11
22:08 2019

Van’da gözaltına alınan HDP’li eski İpekyolu Belediye Başkanı Azim Yacan ve Başkan Yardımcısı Şehzade Kurt, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Van Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü “terör soruşturması” kapsamında, İpekyolu eski Belediye Başkanı HDP’li Azim Yacan ve Başkan Yardımcısı Şehzade Kurt, 8 Kasım’da evlerine düzenlenen operasyonla gözaltına alındı.

‘ADLİ MAKAMLARCA TUTUKLANMIŞTIR’

DHA’nın haberine göre Yacan ve Kurt, Van Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin ardından bugün adliye sevk edildi. Yacan ve Kurt çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken, yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

“İl Emniyet Müdürlüğümüzce PKK/KCK silahlı terör örgütünün ve iş birlikçilerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik olarak yapılan çalışmalar kapsamında; PKK/KCK silahlı terör örgütüne üye olma ve terör örgütünün propagandasını yapma suçundan (2) şüpheliye yönelik; 08 Kasım 2019 günü Müdürlüğümüz Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü Görevlilerimizce; gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda (A.Y.) ve (Ş.K.) isimli (2) şüpheli yakalanarak gözaltına alınmıştır. Gözaltına alınan şüphelilerin üst ve ikamet aramasında; çok sayıda dijital materyal ve örgütsel dokümanlar ele geçirilmiştir. Gözaltına alınan (A.Y.) ve (Ş.K.) isimli (2) şüpheli hakkında hazırlanan tahkikat evraklarıyla birlikte çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklanmıştır.”

İpekyolu Belediyesine ilçe kaymakamı Sinan Aslan kayyum olarak atanmıştı.

Van’ın İpekyolu Belediyesi’ne kayyum atandı

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER