A3 Haber

Güvenpark’tan Anıtkabir’e meşaleli yürüyüş

Güvenpark’tan Anıtkabir’e meşaleli yürüyüş

Güvenpark’tan Anıtkabir’e meşaleli yürüyüş
Kasım 11
01:28 2019

CHP Ankara örgütleri çağrısıyla toplanan binlerce kişi, Güvenpark’tan Anıtkabir’e meşalelerle yürüdü. Marşlar ve ‘Mustafa Kemal’in askerleyiz’ sloganlarıyla yürüyen kalabalık, Anıtkabir önünde dilek balonları uçurdu.

CHP Ankara İl Teşkilatı ve İl Gençlik Kolları, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’nde Anıtkabir’e yürüyüş düzenledi. Güvenpark’tan başlayan yürüyüşte CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener ve CHP’li milletvekilleri de hazır bulundu.

Binlerce kişiden oluşan meşaleli kortej, ‘Mustafa Kemal’in askerleyiz’, ‘Gençlik burada dimdik ayakta’ sloganlarıyla Anıtkabir’e yürüdü. Yürüyüşün sonunda onlarca dilek balonu Anıtkabir’in önünden göğe bırakıldı.

‘HEP BİRLİKTE ÇALIŞMAYA DEVAM’

CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener, “Atatürk’ü anmak demek, onu anlamak demek. Onun mücadele azmini, kararlılığını anlamak demek. Cumhuriyeti kurdu ama bizim önümüzde önemli bir görevimiz var. Cumhuriyeti demokrasiyle taçlandırmak gibi önemli bir görevimiz var. Bunu da, ‘Bağımsızlık ve özgürlük benim karakterimdir’, ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ diyen Atatürk’ün düşüncelerinden aldığımız devrimci atılımlarla yapacağımızı biliyoruz. Bu nedenle çok daha geniş, Türkiye’de demokrasiye susamış güçlerin birlikteliğiyle, biz Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandırmak için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu. (DHA)

About Author

Uğraş Vatandaş

Uğraş Vatandaş

Related Articles

TÜM HABERLER