A3 Haber

AKP sözcüsü Çelik: Trump’ın mektubu iade edilmiştir, konu kapandı

AKP sözcüsü Çelik: Trump’ın mektubu iade edilmiştir, konu kapandı

AKP sözcüsü Çelik: Trump’ın mektubu iade edilmiştir, konu kapandı
Kasım 18
18:48 2019

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, ABD Başkanı Donald Trump tarafından yazılan “mektubun Trump’a iade edildiğini” ve “konunun kapandığını” söyledi.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, ABD Başkanı Donald Trump’ın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a yönelik kaleme aldığı mektupla ilgili olarak açıklama yaptı.

Mektubun Trump’a iade edildiğini belirten Çelik, konunun kapandığını söyledi.

‘Okul müdürü ve yardımcısı görevden alındı’

Çelik’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Otizmli çocukların dışlanmasıyla karşı karşıya kalmıştık. Bütün bunlar her yönüyle soruşturuldu. Neticesinde bütün tedbirler tekrar alındı. İhmali görülen okul müdürü ve yardımcısı görevden alındı. Bazı velilerin bilinçsizliğinden kaynaklanan sonuçlar varsa bu giderilecektir. Bütün çocuklar bir evrendir. Hiçbiri birbirinden ayrılamaz.

Bir kere daha bu sosyal ortamların ele alınması gerçekleştirilmiştir ve oradaki sorumlular görevden alınmıştır.”

‘Trump’a Türkiye’nin tezlerini anlattık’

“Cumhurbaşkanımız Trump’a Türkiye’nin tezlerini anlatmıştır. ABD tarafına her zaman söylediğimiz şey. İkili ilişkilerimiz çok daha büyük bir potansiyele sahiptir. Tarihçiler Ermeni konusunda kararlar vermelidir. Burada karşılıklı olarak atılacak adımlara da yer verilmiştir.

Müttefikler arasında konuşma dili yaptırım dili olmaması lazımdır. Daha çok diplomasi geliştirmeye yönelik olmalıdır. Yoksa bu durum ilişkilere zarar verir.”

‘Mektup iade edildi’

Trump’ın gönderdiği mektup iade edilmiştir. Konu kapanmıştır. Birileri bazı kelimeler üzerinden polemik yapmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanımız Türkiye’nin çıkarlarını garanti altına alan ve bunları korumaya yönelik bir siyaset gütmektedir.

Batıda gördüğümüz kirli medya dilinin bazı çevrelerde de kullanıldığını görüyoruz.”

‘Kendilerince cezalandırmak istiyorlar’

“Maalesef AB Dışişleri Konseyi adım attı. Adımlarımızı kendilerince cezalandırmak istiyorlar. Koskoca AB Rum kesiminin marjinal isteklerine peşine takılmışlardı. Burada bir kez daha Türkiye’nin haklarını gasp etmeye çalışan istikrar değil gerginlik söz konusudur.

AB, Rum kesimi ile mahalle dayanışması içinde. Türkiye’nin ne kendi ne de KKTC’nin haklarını tek taraflı bir biçimde gasp edilmesine izin vermeyecektir.”

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER