A3 Haber

Vali Toprak azarlamayı alışkanlık edindi: Sen öğretmen misin birader?

Vali Toprak azarlamayı alışkanlık edindi: Sen öğretmen misin birader?

Kasım 24
18:19 2019

Konya Valisi Orhan Toprak, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde oturuşunu beğenmediği öğretmeni, “Sen öğretmen misin birader? O zaman öğretmen gibi otur da görelim” sözleriyle azarladı.

Konya’da Selçuklu Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen 24 Kasım Öğretmenler Günü programına katılan Vali Cüneyit Orhan Toprak, konuşma yaparken ayak ayaküstüne atan bir öğretmeni azarladı.
Konuşma yapmak için kürsüye çıkan Toprak, bir öğretmenin ayak ayaküstüne attığını gördü. Öğretmene tepki gösteren Vali Toprak, “Sen öğretmen misin birader? O zaman öğretmen gibi otur da görelim. Bu kadar güzel bir günde, güzel duygularla karşınıza geliyorum, güzel bir hareketle karşılaşmıyorum. Valinin karşısında ayak dikip oturmak, bana değil eğitim camiasına saygısızlıktır” dedi.

Salondakilerden Vali Toprak’a alkışlı destek

Törene katılan eğitimcilere, “Arkadaşlar haksızsam haksız olduğumu söyleyin” diyen Vali Toprak’ın meslektaşlarını azarlamasına, salonda bulunan öğretmenler alkışlarla destek verdi.

10 Kasım’da da görevlileri azarlamıştı

Vali Toprak, Atatürk’ün 80’nci ölüm yıl dönümü olan 10 Kasım 2018’deki anma töreninde, iki dakikalık saygı duruşuna katlanamamış ve İstiklal Marşı’na geçilmesi için görevlilere bağırmıştı. Törenin ardından talimat veren Vali Toprak, “Töreni düzenleyici, hepsini görevden alın. Valiye tören yönettiriyorlar” ifadelerini kullanmıştı.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER