A3 Haber

CHP’li vekilden Sivas’ta ziraat fakültesi kurulması için kanun teklifi

CHP’li vekilden Sivas’ta ziraat fakültesi kurulması için kanun teklifi

CHP’li vekilden Sivas’ta ziraat fakültesi kurulması için kanun teklifi
Kasım 25
13:30 2019

CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, “Tarımsal üretimin önemli bir yer tuttuğu Sivas’ta kurulacak ziraat fakültesiyle, hem fakültede eğitim gören öğrencilerimiz saha çalışması fırsatı bulacak, hem de  Ar-Ge faaliyetlerinde bulunabilecektir” diyerek, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nde ziraat fakültesi kurulması için kanun teklifi verdi.

CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi bünyesinde Ziraat Fakültesi kurulması için kanun teklifi verdi.

Karasu, teklifin gerekçesinde Sivas’ın bir tarım kenti olduğunu vurgularken, ‘’Üniversitelerimizin ve bağlı fakültelerinin çağın gereksinimlerine ayak uydurması, Ar-Ge faaliyetleri başta olmak üzere ülkemizin gelişmesi için çeşitli faaliyetlerde bulunması kritik öneme sahiptir’’ dedi.

Üniversitelerin kuruldukları şehir ve bölge için lokomotif görevi gördüğünü kaydeden Karasu, Sivas’ta bir ziraat fakültesinin bulunmamasının bu anlayışla çeliştiğini söyledi.

Karasu, ‘’Tarımsal üretimin önemli bir yer tuttuğu Sivas’ta kurulacak ziraat fakültesiyle, hem fakültede eğitim gören öğrencilerimiz saha çalışması fırsatı bulacak, hem de  Ar-Ge faaliyetlerinde bulunabilecektir. Bununla birlikte ziraat fakültesinin kurulması Sivas’ta tarımsal faaliyetlerin kalitesini artıracak, çiftçilerimiz ve üniversitemiz arasında işbirliği kurulabilecektir’’ ifadelerini kullanırken, yeni kurulacak fakülkeyle birlikte kentteki öğrenci sayısının artacağını ve bunun Sivas’ın ekonomisine katkı sağlayacağını söyledi.

 

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER