A3 Haber

85 yaşında hayaline kavuştu, beyaz gelinlik giydi

85 yaşında hayaline kavuştu, beyaz gelinlik giydi

85 yaşında hayaline kavuştu, beyaz gelinlik giydi
Aralık 07
18:31 2019

Antalya’da, maddi imkansızlıklar nedeniyle düğünde gelinlik giyemeyen 85 yaşındaki Döndü Metin, evlendikten tam 70 yıl sonra beyaz gelinlik giyerek hayaline kavuştu.

Antalya’nın Aksu ilçesinde yaşayan Döndü Metin, 15 yaşındayken İbrahim Metin ile evlendi. İmkansızlıklar nedeniyle düğününde gelinlik giyemeyen Döndü Metin’in on çocuğu ve 28 torunu oldu.

30 yıl önce eşini kaybeden Metin, torunu Tülay Sezmiş’e tek isteğinin ölmeden önce bir kez gelinlik giymek olduğunu söyledi. Bunun üzerine babaannesine sürpriz yapmak isteyen Sezmiş, bir restoranı kiralayarak yakın ailesini burada bir araya getirdi.

Anneannesini bir süre gizleyen Sezmiş’in konuşma yaptığı sırada, beyaz gelinlik giyen Döndü Metin, en büyük torunuyla restorana girdi. Düğün tadında geçen gecede Döndü Metin, hem oynadı hem de türkü söyledi.

İki saat boyunca gelinliği çıkarmadı

Gecede aile bireylerine teşekkür eden Döndü Metin, hayalinin gerçek olduğunu belirterek herkesi tek tek öptü. Sürprizi hazırlayan Tülaüy Sezmiş, on dakikalık bir etkinlik hazırladığını, ancak anneannesinin iki saat boyunca gelinliği çıkarmadığını söyledi. Tülay Sezmiş, gazetecilere yaptığı açıklamada, anneannesinin hayalini gerçekleştirdiği için mutlu olduğunu söyledi. (DHA)

About Author

Uğraş Vatandaş

Uğraş Vatandaş

Related Articles

TÜM HABERLER