A3 Haber

Melih Gökçek, belediyenin parasıyla altı yıl boyunca başkanlık konutunda Moldovalı masöz çalıştırmış

Melih Gökçek, belediyenin parasıyla altı yıl boyunca başkanlık konutunda Moldovalı masöz çalıştırmış

Melih Gökçek, belediyenin parasıyla altı yıl boyunca başkanlık konutunda Moldovalı masöz çalıştırmış
Aralık 12
11:14 2019

Melih Gökçek döneminde, Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Anket A.Ş. üzerinden 13 Ağustos 2012’de işe alınan Moldova uyruklu kadın masözün, altı yıl başkanlık konutunda çalıştırıldığı ortaya çıktı. Masöze, net 3 bin 800 TL maaş ödenirken, Gökçek’in istifasının ardından Tuna’nın gelmesi üzerine işten çıkarılınca 35 bin TL tazminat ödendi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) eski başkanı Melih Gökçek’in yıllarca halkın parasıyla sürdüğü şatafat ortaya çıktı.  Gökçek döneminde ABB iştiraki Anket A.Ş. üzerinden işe alınan Moldova uyruklu Ana A.’nın aktif olarak şirket bünyesinde çalışmadığı, başkanlık konutunda görevlendirildiği belgelendi. Ana A.’nın şifahen görevlendirildiği başkanlık konutunda, “Manuel terapist olarak” çalıştığı belirlendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile 23 Ekim 2017 tarihinde yaptığı görüşmenin ardından 23 yıldır yürüttüğü Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden istifa eden Gökçek döneminde, belediye kaynaklarından yapılan usulsüz harcamalara bir yenisi daha eklendi. Gökçek’in, dini-milli bayramlar ile özel gün kutlamaları ve çeşitli organizasyonları gerçekleştirmekle görevli Anket A.Ş. bünyesinde SGK’li olarak işe girişi yapılan çalışanı, kendi konutunda çalıştırdığı ortaya çıktı.

Başkanlık konutuna masör

Moldova uyruklu Ana A. isimli personel, 13 Ağustos 2012’de Anket A.Ş.’de işe girdi. ABB müfettişlerinin incelemeleri sonucunda, personelin aktif olarak şirket bünyesinde çalışmadığı belirlendi. Moldova uyruklu olan ve ‘Manuel Terapist’ olduğu öğrenilen çalışanın başkanlık konutunda çalıştırıldığı belirlendi.

Masör Ana A.’nın, Gökçek’in yerine Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na getirilen Mustafa Tuna göreve başlamadan bir ay önce başkanlık konutundan ayrıldığı belirlendi. Ana A., Tuna’nın göreve geldiği 6 Kasım 2017 tarihinden tam bir ay önce, Eylül 2017’de şifahen görevlendirildiği başkanlık konutundan ayrılarak Anket A.Ş.’de fiili olarak göreve başladı.

Masözün aylık maaşı 3 bin 813 bin TL

13 Eylül 2012’de işe girdiği Anket A.Ş.’de 2018 yılına kadar çalışan Ana A.’nın net maaşının da 3 bin 813 TL olduğu açıklandı. Melih Gökçek ayrılmadan hemen önce başkanlık konutundan şirkete gönderilen ve altı ay sonra işine son verilen kadına, arabuluculuk ile 35 bin TL de tazminat ödendiği ortaya çıktı. (ANKA)

About Author

Uğraş Vatandaş

Uğraş Vatandaş

Related Articles

TÜM HABERLER