A3 Haber

İngiltere Kraliçesi, dolgun maaşla sosyal medya sorumlusu arıyor

İngiltere Kraliçesi, dolgun maaşla sosyal medya sorumlusu arıyor

İngiltere Kraliçesi, dolgun maaşla sosyal medya sorumlusu arıyor
Aralık 13
21:08 2019

Buckingham Sarayı, İngiltere Kraliçesi İkinci Elizabeth’in sosyal medya hesaplarını yönetip yönlendirecek bir dijital işler sorumlusu arıyor. İşe alınacak kişiye, tecrübesine bağlı olarak yılda brüt 45 bin ila 50 bin sterlin (350 bin ila 380 bin lira) arasında bir maaş verilecek.

Buckingham Sarayı’ndan LinkedIn sitesine verilen iş ilanında, dijital teknoloji dünyasının uzmanları ilana başvurmaya davet edildi.

BBC Türkçe’nin haberine göre 24 Aralık’a kadar başvurulabilecek olan iş “Kraliçe’nin kamuoyu nezdinde ve dünya sahnesindeki görünürlüğünü sürdürmenin yeni yollarını bulmak” için durmaksızın çalışmayı gerektiriyor.

İşin gerektirdiği nitelikler ise “Yaratıcı ve yenilikçi, kalem ustası ve iyi bir editör olmak, farklı gruplar, amaçlar ve formatlar için dijital içerik üretebilecek uzmanlık” denilerek tarif edildi.

Var olan ekibin başına geçecek

Kraliçe İkinci Elizabeth’in Sosyal Medya Sorumlusu tek başına çalışmayacak, sosyal medya platformlarında Kraliyet Ailesi’nin imajını yansıtmakla görevli bir ekibin başına geçecek.

İlanda işe alınacak kişiye, tecrübesine bağlı olarak yılda brüt 45 bin ila 50 bin sterlin (350 bin ila 380 bin lira) arasında maaş teklif edildi. Maaşa ek olarak işi alacak kişiye özel emeklilik primlerinin yüzde 15’inin ödenmesi, 33 gün yıllık izin ve öğle yemeği de verilecek.

İlanda “Yaptığınız işin en büyük ödülü, içeriklerinizin bütün dünyada paylaşılması olacak” ifadelerine yer verildi.

Saray geçen ilkbaharda da bu kez Dijital İletişim Görevlisi diye tanımlanan bir iş için ilan vermişti. Bu iş için yılda 30 bin sterlin maaş teklif edilmişti.

About Author

Uğraş Vatandaş

Uğraş Vatandaş

Related Articles

TÜM HABERLER