A3 Haber

Fenerbahçe’den ‘Yargıtay’ açıklaması: FETÖ’ye karşı direnişin ilk kıvılcımını yakan biziz

Fenerbahçe’den ‘Yargıtay’ açıklaması: FETÖ’ye karşı direnişin ilk kıvılcımını yakan biziz

Fenerbahçe’den ‘Yargıtay’ açıklaması: FETÖ’ye karşı direnişin ilk kıvılcımını yakan biziz
Ocak 02
22:52 2020

Fenerbahçe Spor Kulübü, Yargıtay 5’inci Ceza Dairesi’nin 3 Temmuz davasında Aziz Yıldırım’ın da aralarında yer aldığı sanıkların yeniden yargılanmalarına karar vermesine ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada, 3 Temmuz davasının ‘FETÖ’ye karşı direnişin ilk kıvılcımını yakan Fenerbahçe’nin kırmızı çizgisi olduğu’ belirtildi.

Yargıtay 5’inci Ceza Dairesi, 3 Temmuz davasında İstanbul 13’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nin Aziz Yıldırım’ın da aralarında bulunduğu 36 sanık hakkında verdiği beraat kararının temyiz incelemesini tamamladı. 5’inci Ceza Dairesi, İstanbul 13’üncü Ağır Ceza Mahkemesi kararını, ‘usul eksikliği’ nedeniyle bozdu.

Böylece, şike yapmakla suçlandığı davada hakkında beraat kararı verilen Fenerbahçe Kulübü eski Başkanı Aziz Yıldırım’ın da aralarında bulunduğu 36 sanık yeniden yargılanacak.

Fenerbahçe Kulübü’nden, verilen karar üzerine açıklama yapıldı.

Açıklamada 3 Temmuz davası ile ilgili camiaya zarar vermeye, ortalığı karıştırmaya meyilli bir kısım haber ve paylaşımlardan söz edildi.

Fenerbahçe Spor Kulübü Hukuk İşlerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Fethi Pekin imzasıyla yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Değerli Fenerbahçeliler ve kamuoyunun dikkatine,
Geçtiğimiz birkaç saat içerisinde, çeşitli haber kanallarında ve sosyal mecralarda Yargıtay 5. Ceza Dairesi tarafından 3 Temmuz davası ile ilgili bozma kararı tesis edildiği yönünde çeşitli haber ve paylaşımlar yayınlanmış ve halen yayınlanmaktadır.
Bahsi geçen bu haber ve paylaşımların bir kısmı, bozma kararının usule ilişkin olduğu ve şekli bir eksiklik sebebiyle tesis edildiği yönünde olup, dosyadaki usule ilişkin eksiklikler, yeniden yargılama sürecindeki tefrik gerekliliği ve bu kapsamda usule ilişkin bir bozma beklentisi içinde olduğumuz zaten çeşitli mecralarda daha evvel de dile getirdiğimiz bir husustu. Bununla birlikte, camiamıza zarar vermeye, ortalığı karıştırmaya ve gündem yaratmaya meyilli bir kısım haber ve paylaşımlar eski Başkanımız Aziz Yıldırım hakkında verilen beraat kararının bozulmuş olabileceği ve yeniden yargılama yapılacağı olasılığını dillendirmekte ve sanki esasa ilişkin bir bozma ilamı varmış izlenimi uyandırmaya çalışmaktadırlar.
Önemle belirtmek ve altını çizmek istiyoruz ki, henüz Yargıtay tarafından resmi internet sitesine veya UYAP’a yüklenmiş ve gerekçe içeren bir ilam metni yoktur. Hal böyle iken, olasılıklar ve asılsız bir takım iddialardan hareketle yorumda bulunulması, hem hukuk güvenliğine, hem de Fenerbahçe camiasına zarar vermektedir.
Dolayısıyla, resmi merciler tarafından gerekli prosedür ve işlemler tamamlanarak Yargıtay ilamı paylaşılmadan, haber kanallarında ve sosyal medyada paylaşılan yorum ve iddialara itibar edilmemesini önemle rica ederiz.
Son olarak, mevcut bilgi kirliliğine rağmen, Fenerbahçe Spor Kulübü ve Yönetimi olarak, 3 Temmuz davasının, hain FETÖ saldırısına karşı dimdik ayakta durarak FETÖ’ye karşı direnişin ilk kıvılcımını yakan Fenerbahçemiz’in kırmızı çizgisi olduğunu ve davanın sonuna kadar takipçisi olacağımızı bir kez daha belirtiriz.”

Fenerbahçe Spor Kulübü Hukuk İşlerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi
Fethi Pekin

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER