A3 Haber

Suriyeliler, Suriyelilerin işlettiği mekanı bıçak ve satırla bastı

Suriyeliler, Suriyelilerin işlettiği mekanı bıçak ve satırla bastı

Suriyeliler, Suriyelilerin işlettiği mekanı bıçak ve satırla bastı
Şubat 03
13:22 2020

İstanbul’da Suriyelilerin işlettiği restorandan sürekli yemek alarak 30 bin lira borçlandıkları, kendilerinden para istenince de restoranı, satır ve bıçakla bastıkları iddia edilen Suriyeli dört kişi tutuklandı.

Olay, geçen yıl Haziran ayında Avcılar’da bulunan bir restoranda meydana geldi. Ailesiyle birlikte 2015 yılında ülkesindeki savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan Suriye uyruklu Mohammed Hüseyin, 2016 yılında Avcılar’da restoran açtı. İddiaya göre, restorana dadanan yine Suriye uyruklu olan kişiler, sürekli olarak restorandan yemek yediler veresiye yazdırdılar.

Borçları 30 bin lira olduğunda restoran sahibi Mohammed Hüseyin, yeğenini gönderip bu kişilerden ödeme yapmalarını istedi. Bunun üzerine bu kişiler, satır ve bıçakla restoranı bastı. Şüpheliler, kasadaki 5 bin lirayı da gasp ederek restorandan ayrıldı.

Dört kişi tutuklandı

Restoran sahibinin şikayeti üzerine çalışma yapan polis ekipleri, şüpheliler Mahmoud Alhamdan, Mjd Alziba, Wail El Necar, Yasir El Muhammet’i yakalayarak gözaltına aldı. Polisteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen dört kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.  Restoran sahipleri; tutuklu bulunan şüphelilerin, şikayetlerinden vazgeçmeleri yönünde sürekli olarak kendilerini tehdit ettiklerini ileri sürdü.

Baskın anı kamerada

Restorana yapılan baskın anı ise güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde, bir grubun ellerinde kılıç, satır ve bıçakla restoranı basarak çalışanlara doğru sallayıp onları tehdit etmeleri görülüyor.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER