Kayıp liseliler İzmir’de bulundu, ailelerine teslim edilecek
Isparta’daki evlerinden çıkıp bir daha dönmeyen ve izlerine en son Denizli’de rastlanan 16 yaşındaki üç lise öğrencisi Tuana Yıldız, Gülizar Soy ve Buse Aydoğan, İzmir Konak’ta bulundu.
Isparta’da altı gün önce okula diye evlerinden çıkıp bir daha dönmeyen ve dün izlerine Denizli’de rastlanan 16 yaşındaki üç lise öğrencisi Tuana Yıldız, Gülizar Soy ve Buse Aydoğan, İzmir’in Konak ilçesinde bulundu. Polis, liselileri Çocuk Şube Müdürlüğü’ne götürürken, sorgularının sürdüğü öğrenildi.
Isparta Emniyet Müdürlüğü’nce 20 Şubat’ta kaybolduktan sonra haber alınamayan lise öğrencileri Tuana Yıldız, Gülizar Soy ve Buse Aydoğan’ın bugün İzmir’de bulunmasıyla ilgili yazılı açıklama yapıldı.
İşlemlerden sonra ailelerine teslim edilecekler
Açıklamada, “İlimizde 20/02/2020 tarihinden itibaren kayıp olarak aranan Gül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden 2005 Isparta doğumlu T.Y., 2004 Isparta doğumlu B.A. ve 2004 Sakarya doğumlu G.S. isimli çocuklar, Isparta Emniyet Müdürlüğü koordinesinde Denizli, Aydın, İzmir Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin titiz çalışmaları sonucu İzmir Konak ilçesinde bulunmuş olup, yapılacak olan işlemlerden sonra ailelerine teslim edilecektir” denildi. (DHA)