A3 Haber

Emekli promosyonları belli oldu: SGK ile Ziraat Bankası arasında imzalar atıldı

Emekli promosyonları belli oldu: SGK ile Ziraat Bankası arasında imzalar atıldı

Emekli promosyonları belli oldu: SGK ile Ziraat Bankası arasında imzalar atıldı
Mart 04
10:48 2020

Milyonlarca emekliyi ilgilendiren banka promosyonu için imzalar atıldı. Konuyla ilgili detaylar belli oldu.

Sosyal Güvenlik Kurumu ile Ziraat Bankası milyonlarca emekliyi ilgilendiren banka promosyonu için protokolü imzaladı.

Bin 500 liraya kadar emekli maaşı olanlara 500 lira ödeme yapılacak. bin 500-2 bin 500 lira arasında emekli maaşı alanlar 625 lira, 2 bin 500 lira ve üstünde maaş alanlar ise 750 lira tutarında promosyon ödemesi alacak.

Ödemeler anlaşmaya müteakiben peşin olarak yapılacak.

Emekliler bin lira istiyordu

Tüm Emekli-Sen’e bağlı emekliler, Bursa Osmangazi metro istasyonunda bir araya gelerek hükümetten bin liralık promosyon talebinde bulunmuştu.

Sözcü’nün aktardığı habere göre, düdükleriyle ve tencere tavalarla protesto eylemine katılan emekliler, üç yılda bir bankaların ödediği 300, 375 ve 450 liralık promosyonun çok az olduğunu, haklarının yenildiğini ifade etti.

Türkiye genelinde emekli promosyonu ile alakalı imza kampanyaları düzenlendiğini ifade eden Tüm Emekli-Sen Bursa Şubesi Başkanı Günay Onayman, “Promosyonda söz sahibi olmak istiyoruz. Ülkenin her yanında, 102 şube ve temsilciliğimizle imza kampanyaları düzenledik. Bakanlık yetkilileri, promosyon miktarını belirlerken, emekli sendikalarıyla görüşmelidir” dedi.

Onayman, “Emeklileri ayrıştırmadan, banka banka dolaştırmadan, üç yıl için net 1000 TL promosyon istiyoruz. Bizler banka banka gezerek dilenci muamelesi görmek istemiyoruz. Emeklilerden yüzde 5 kesinti ve ikramiyelerinin kesilmesi emeklilerin yaşamına yönelik bir saldırıdır. Bu politikalar, emekliyi sefaletin dibine göndermektir” diye konuştu.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER