A3 Haber

BMW ve Toyota’dan ‘koronavirüs’ kararı: Üretime ara veriliyor

BMW ve Toyota’dan ‘koronavirüs’ kararı: Üretime ara veriliyor

BMW ve Toyota’dan ‘koronavirüs’ kararı: Üretime ara veriliyor
Mart 18
14:52 2020

Koronavirüs nedeniyle ekonomi olumsuz etkilenirken Alman otomobil devi Volkswagen üretimi durdurma kararını almasının ardından Toyota ve BMW’de, salgın nedeniyle Avrupa’da üretime ara verme kararı aldı.

Toyota ve BMW yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle üretime ara verildiğini açıkladı.

Toyota’dan yapılan yazılı açıklamada, Avrupa’da koronavirüs salgınının hızlandığı, bunun ekonomik ve sosyal etkilere yol açtığı kaydedildi.

Çeşitli Avrupa ülkelerinde koronavirüse karşı alınan tedbirlerin kısa vadeli satış görünümünü belirsizleştirdiği, lojistik sıkıntılara ve arz zincirinde sorunlara neden olduğu anımsatılan açıklamada, çalışanların güvenliğine yönelik tedbirler doğrultusunda bugünden itibaren Avrupa’daki araç, motor ve şanzıman üretimine kademeli biçimde ara verileceği belirtildi.

Açıklamada, Fransa’da üretimin geçici olarak durdurulmuş olduğu anımsatılarak, İngiltere ve Polonya’daki üretim tesislerinin bugün, Çekya’daki tesisin ise yarın üretime ara vereceği bildirildi.

BMW’de 19 Nisan’a kadar üretim yok

BMW’den yapılan açıklamada da şirketin koronavirüs salgını nedeniyle Avrupa ve Güney Afrika’daki otomobil fabrikalarında üretime 19 Nisan’a kadar ara verme kararı aldığı belirtildi.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER