A3 Haber

Kadın cinayeti: AKP ilçe başkan yardımcısı kendisini reddetti diye katledildi

Kadın cinayeti: AKP ilçe başkan yardımcısı kendisini reddetti diye katledildi

Kadın cinayeti: AKP ilçe başkan yardımcısı kendisini reddetti diye katledildi
Nisan 16
00:58 2020

Rize Fındıklı’da Savaş Dalançıkar, arkadaşlık teklifini reddeden AKP Başkan Yardımcısı ve öğretmenevi resepsiyon görevlisi Gamze Pala’ya önce silahla ateş etti, ardından bıçakla vahşice katletti. Polise teslim olan Dalançıkar’ın, Gamze Pala’ya mesajlar gönderdiği, telefonla aradığı ve takip ederek, karşısına çıktığı ancak her defasında reddedildiği öğrenildi.

Rize’nin Fındıklı ilçesinde saat 22.00 sıralarında, Fındıklı Sabancı Öğretmenevi’nde çalışan Gamze Pala, Savaş Dalançıkar, tarafından katledildi. İddiaya göre, 37 yaşındaki Savaş Dalançıkar arkadaşlık teklifini reddeden, Fındıklı AKP Seçim İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve öğretmenevi çalışanı 46 yaşındaki Gamze Pala ile tartıştı. Öğretmenevi resepsiyonundaki tartışmanın kavgaya dönüşmesiyle Dalançıkar, belinden çıkardığı tabanca ile Pala’ya ateş etti. Dalançıkar, sırtından vurulan Pala’nın daha sonra bıçakla katletti.

Sağlık görevlilerinin yaptığı kontrolde, Gamze Pala’nın yaşamını yitirdiği belirlendi. Polis ekipleri ise suç aletleri ile bekleyen Savaş Dalançıkar’ı gözaltına aldı. Kadının cansız bedeni, olay yerinde yapılan incelemenin ardından otopsi için Rize Adlı Tip Kurumu’na götürüldü.

Her defasında reddedildi, sürekli takip etti

Savaş Dalançıkar’ın, Gamze Pala’ya birçok kez arkadaşlık teklif ettiği ancak kadının kabul etmediği ortaya çıktı. Pala’ya mesajlar gönderen, telefonla arayan ve sürekli takip ederek karşısına çıkan Dalançıkar’ın her defasında reddedildiği ortaya çıktı. Savaş Dalançıkar’ın sosyal medya hesaplarındaki isminin yanına ‘Gamze’ yazdığı da görüldü.

Gamze Pala’nın vahşice katledilmesi, kentte büyük tepki topladı. AKP Rize İl Başkanı İshak Alım, “Fındıklı İlçe Başkan Yardımcımız Gamze Pala’nın uğradığı hain saldırı sonrasında hayatını kaybetmesinin derin üzüntüsü yaşamaktayız” dedi.

AKP Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak da, “Fındıklı teşkilatımızın, en renkli, en cana yakın ve en çalışkan simalarından biriydin sen. Yüreğin hayat doluydu. Kelimelerin boğazımızda düğümlendiği bir gece bu; tarifi yok ki bu acının. Başımız sağolsun” paylaşımında bulundu.

Fındıklı Belediyesi: Üzgünüz, öfkeliyiz, yastayız

Fındıklı Belediye Başkanı CHP’li Ercüment Çevratoğlu da ‘Üzgünüz, öfkeliyiz, yaştayız’ başlığı ile yayımladığı mesajında, şu paylaşımı yaptı: “Bu kez de kadın cinayeti belki de ilk kez maalesef ilçemizde yaşandı. Yurttaşımız, AKP İlçe Yönetim Kurulu Üyesi, öğretmenevi çalışanı Gamze Pala, daha öncesinde de defalarca reddettiği sapkın bir alçak tarafından vahşice katledildi. Katil, emniyet güçleri tarafından olay yerinde suç aletleriyle birlikte yakalandı. Yaşanan cinayeti bir kez daha lanetliyoruz. Yurttaşımızın yakınlarına, sevenlerine ve tüm Fındıklı halkına başsağlığı biliyoruz. Fındıklımız, tüm yurttaşlarımızın eşit ve özgürce yaşadığı bir yerdir. İlçemizde, gerici, kadın düşmanı katillerin yeri yoktur. Tüm Fındıklı halkıyla birlikte davanın takipçisi olacağımızın sözünü veriyoruz. Başımız sağolsun.” (DHA)

About Author

Uğraş Vatandaş

Uğraş Vatandaş

Related Articles

TÜM HABERLER