A3 Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yazar Ragıp Zarakolu hakkında suç duyurusu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yazar Ragıp Zarakolu hakkında suç duyurusu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yazar Ragıp Zarakolu hakkında suç duyurusu
Mayıs 06
14:49 2020

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, darbe ve idam tehdidi içerdiği gerekçesiyle “Makus kaderden kaçış yok” başlıklı köşe yazısıyla ilgili yazar Ragıp Zarakolu hakkında suç duyurusunda bulundu.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, yazar Ragıp Zarakolu’nun Evrensel ve Artı Gerçek’te yayımlanan “Makus kaderden kaçış yok” başlıklı yazısı nedeniyle suç duyurusunda bulundu.

Erdoğan’ın avukatı Ahmet Özel tarafından yapılan suç duyurusunda, Zarakolu’nun yazısında “Erdoğan’ın hedef alındığı, Türkiye Cumhuriyeti’nin anayasal düzenine ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a karşı alenen suç işlendiği” iddia edildi.

“Darbe seviciliği” iddiası

Erdoğan’ın avukatı Ahmet Özel’in İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na yaptığı suç duyurusu şöyle:

“Şüpheli Ragıp Zarakolu’nun Evrensel Gazetesinde ve Artıgerçek adlı haber sitesinde 5 Mayıs 2020 tarihinde yayınlanan ‘Makus Kaderden Kaçış Yok’ başlığıyla kaleme aldığı sözde köşe yazısında idam edilen Türkiye Devleti’nin Başbakanı Adnan Menderes ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı kıyaslayan bir yazı kaleme almıştır. İdeolojik içerikli yazısında Türkiye’nin yakın tarihine göndermeler yaparak “Korona günleri, bırakın Türkiye’yi tüm dünyayı bir sorgulamaya yöneltmekte. Bundan RTE’nin ve tayfasının kaçması mümkün değil” şeklindeki ifadeleriyle de açıkça darbe çığırtkanlığı yaptığını ortaya koymuştur. Kamuoyunda büyük tepki yaratan anti demokratik beklentilerle dolu sözde yazıda açıkça ‘darbe özlemi’ vurgulanmış ‘darbe seviciliği’ yapılmıştır.”

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER