A3 Haber

Van Gölü’nde batan tekneyle ilgili 17 kişi hakkında yakalama kararı

Van Gölü’nde batan tekneyle ilgili 17 kişi hakkında yakalama kararı

Van Gölü’nde batan tekneyle ilgili 17 kişi hakkında yakalama kararı
Temmuz 06
11:35 2020

Van Gölü’nde sığınmacıları taşıyan batık tekneden şu ana kadar yabancı uyruklu olduğu belirtilen 11 kişinin cesedi gölden çıkarıldı. Teknede 50-60 kişi bulunduğu belirtilirken, 17 kişi hakkında yakalama kararı verildi.

A3 Haber Merkezi- Van Gölü’nde sığınmacıları taşıyan batık tekneyle ilgili 17 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldığı belirtildi. Şu ana kadar yabancı uyruklu olduğu belirtilen 11 kişinin cesedi gölden çıkarılırken, teknede 50-60 kişi bulunduğu belirtilmişti.

Van’ın Gevaş ilçesine bağlı Altınsaç Mahallesi’nde 27 Haziran günü saat 22.00 sıralarında kendi tekneleriyle Van Gölü’ne açılan Sedat ve Medeni Akbaş için yapılan kayıp başvurusunun ardından Medeni Akbaş, 28 Haziran günü saat 23.00 sıralarında Tuşba ilçesi Çitören Mahallesi yakınlarında bulunarak jandarma ekiplerine teslim edilmişti. Tutuklanan Medeni Akbaş’ın verdiği bilgiler üzerine içerisinde Sedat Akbaş ile sığınmacıların bulunduğu kayıp tekneyi arama çalışmaları günlerdir devam ediyor. Şimdiye kadar yabancı uyruklu oldukları değerlendirilen 11 kişinin cesedi gölden çıkarılırken, arama tarama çalışmaları ise günlerdir sürüyor.

Van Valiliği’nden yapılan açıklamada ise olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü belirtilerek, “Olayla ilgili kolluk kuvvetlerince 17 kişiyi yakalama çalışmaları devam ediyor. Şu ana kadar beş kişi tutuklandı, iki kişi gözaltında, üç kişi adli kontrolle ve dört kişi ise ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı” denildi.

About Author

Uğraş Vatandaş

Uğraş Vatandaş

Related Articles

TÜM HABERLER