A3 Haber

Annesi rüya gördü diye, salonunda 21 metre kuyu kazarak define aradı

Annesi rüya gördü diye, salonunda 21 metre kuyu kazarak define aradı

Annesi rüya gördü diye, salonunda 21 metre kuyu kazarak define aradı
Temmuz 15
16:33 2020

İstanbul Gaziosmanpaşa’da define bulmak için gecekondunun salonunda üç ayda 21 metre kuyu açan altı kişi gözaltına alındı.

İstanbul’un Gaziosmanpaşa ilçesine bağlı Karayolları Mahallesi’ndeki evden sürekli sesler geldiği ihbarı üzerine emniyet ekipleri harekete geçti. Adrese operasyon düzenleyen polis ekipleri evin her yerine dizilmiş çuvallar dolusu molozla karşılaştı. Evin içerisinde arama yapan polis, salonda bir kazı çalışması olduğunu ve kuyudan dışarıya çıkan bir havalandırma düzeneği olduğunu belirledi.

Üç ay kazdılar, molozdan başka bir şey çıkmadı

Polis ekipleri, kuyunun define aramak için açıldığını tespit etti. Yaklaşık yedi yıldır evde kiracı olan Leyla T. , kuyunun başında bekleyen Aydın T., Semih Ş. ve kuyunun içerisinden çıkartılan Adem B. , Ratif Y. ile Serhat Ç. gözaltına alındı. Şüphelilerin yaklaşık üç ayda kuyuyu 21 metre derinliğinde kazdıkları ve herhangi bir değerli eşya bulamadıkları belirlendi.

Öte yandan Leyla T.’nin vefat eden annesinin geçmişte rüyasında evin altından ak sakallı bir dedenin ‘beni kurtarın buradan çıkartın‘ diye seslendiği gördüğünü ve annesinin vefatının ardından bu rüyanın etkisinde kalarak kazı çalışmasını başlattığını söylediği öğrenildi. Gözaltına alınan altı şüpheli, Gaziosmanpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği’ndeki işlemlerinin ardından sevk edildikleri adliyede adli makamlarca serbest bırakıldı. Ev ise zabıta ekiplerince mühürlendi. (DHA)

About Author

Uğraş Vatandaş

Uğraş Vatandaş

Related Articles

TÜM HABERLER