A3 Haber

‘Davet gelirse giderim’ demişti: Diyanet’ten Muharrem İnce’ye Ayasofya daveti geldi

‘Davet gelirse giderim’ demişti: Diyanet’ten Muharrem İnce’ye Ayasofya daveti geldi

‘Davet gelirse giderim’ demişti: Diyanet’ten Muharrem İnce’ye Ayasofya daveti geldi
Temmuz 22
19:59 2020

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın CHP’li Muharrem İnce’yi aradığı ve Ayasofya’da kılınacak olan cuma namazına davet ettiği öğrenildi.

Muharrem İnce’nin yakın çevresinden edinilen bilgilere göre, ikili arasında ilginç bir diyalog yaşandı. CHP’nin 24 Haziran 2018 seçimlerindeki Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, bugün akşam saatlerinde Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’tan gelen bir telefonla Ayasofya’da kılınacak olan cuma namazı için davet aldı.

Gerçekgündem’de yer alan habere göre, Muharrem İnce, Ali Erbaş ile yaptığı telefon görüşmesini yakın çevresi ile paylaştı. İnce’nin Ayasofya’ya gitmek yerine cuma namazını kılmak için Hacı Bayram Camisi’ni tercih etme eğilimde olduğu öğrenildi.

Muharrem İnce’nin telefon görüşmesinde Erbaş’ın kendisiyle ilgili yaptığı “Namaz için davet edilmez, ezan zaten davettir” dediğini hatırlatarak sitem ettiği öğrenildi. Ve İnce’nin “Beni neden davet ediyorsunuz. Ezan zaten davettir” göndermesi yaptığı öğrenildi.

Erbaş’ın ise bu sözler karşısında “Umarım kırgınlığınızı giderebiliriz” dediği öne sürüldü. Aynı konuşmada İnce’nin sitemine devam ederek “Diyanet İşleri Başkanı gibi değil, siyaset adamı gibi davranıyorsunuz. Yaptığınız açıklamayı kamuoyu önünde düzeltmeniz gerekir” yanıtını verdiği dile getirildi.

Öte yandan Erbaş’la yaptığı görüşmeyi yakın cevresi ile paylaşan Muharrem İnce’nin cuma günü Ayasofya yerine her zaman gittiği Ankara’da bulunan Hacıbayram Cami’sini tercih etme eğiliminde olduğu belirtildi.

İnce’nin yakın çevresinden bazı isimlerin de “Sayın İnce, Ayasofya’ya gidip protokole katılmadan namazınızı bahçede de kılabilirsiniz” önerisini dile getirdiği öğrenildi.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER