A3 Haber

Altı aylık evli damat kayınpederini öldürdü, kayınvalidesini yaraladı

Altı aylık evli damat kayınpederini öldürdü, kayınvalidesini yaraladı

Altı aylık evli damat kayınpederini öldürdü, kayınvalidesini yaraladı
Ağustos 06
07:28 2020

Tokat’ta altı aylık evli olan 22 yaşındaki Bilgin Babur, tartışma sonucu babasının evine giden eşi Edanur Babur’u almak için gittiği kayınpederinde dehşet yarattı. Tartıştığı kayınpederi 47 yaşındaki İbrahim Batarya’yı tabancayla vurarak öldüren genç damat, kayınvalidesi 42 yaşındaki Gülşen Batarya’yı da yaraladı.

Olay, gece saatlerinde kent merkezi 600 Evler Mahallesi İmamlık Caddesinde meydana geldi. Bilgin Babur, eşi Edanur Babur ile altı ay önce severek evlendi. İki arasında bir kaç gün önce yaşanan tartışma üzerine Edanur Babur, babasının evine döndü. Bilgin Batur, iddiaya göre bugün gece saatlerinde eşini almak amacıyla kayınpederi İbrahim Batarya’nın evine gitti. Eşi ile evin önünde konuşurken, kayınpederi İbrahim Batarya ve kayınvalidesi Gülşen Batarya yanlarına geldi. Genç evliler arasında süren konuşma, Batarya çiftinin de katılmasıyla sözlü tartışmaya döndü. Bu sırada Bilgin Babur, üzerinde bulunan ruhsatsız tabanca ile kayınpederi İbrahim ve kayınvalidesi Gülşen Batarya’ya altı el ateş etti. Kurşunların ikisi Gülşen Batarya’ya, dördü İbrahim Batarya’ya isabet etti.

Olayı gören vatandaşlar polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri ilk müdahalenin ardından İbrahim Batarya’yı Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine, eşi Gülşen Batarya’yı ise Tokat Devlet Hastanesine kaldırdı. Ancak İbrahim Batarya, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Gülşen Batarya’nın da durumunun ağır olduğu öğrenildi. (DHA)

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER