A3 Haber

Vali yardımcısının cinayetlerinin nedeni, mal paylaşımı tartışması çıktı

Vali yardımcısının cinayetlerinin nedeni, mal paylaşımı tartışması çıktı

Vali yardımcısının cinayetlerinin nedeni, mal paylaşımı tartışması çıktı
Ağustos 12
12:24 2020

Annesi İkbal Polat ile avukat kardeşi Altuğ Polat’ı öldüren Hatay Vali Yardımcısı Tolga Polat’ın, cinayetleri mal paylaşımı tartışması nedeniyle işlediği ortaya çıktı. Avukat Polat ile annesinin, baba Şeref Polat’ın akli dengesinin yerinde olmadığı iddiasıyla vesayet davası açtığı öğrenildi.

Adana’nın Seyhan ilçesine bağlı Kurtuluş Mahallesi 64004 Sokak’ta dün saat 22.30 sıralarında, baba Şeref Polat’ın üzerine olduğu öne sürülen bankadaki para, iki tarla ve arsa ile sahibi oldukları evin satışıyla yaklaşık 20 milyonu bulacak para ile malın aile içinde paylaşımına karar verildi.

Mal paylaşımında anlaşamayan 45 yaşındaki Hatay Vali Yardımcısı Tolga Polat, annesi İkbal Polat ve avukat kardeşi 42 yaşındaki Altuğ Polat ile zaman zaman tartışma yaşadı. Şeref Polat’ın para ve malın büyük kısmını Tolga Polat’a vermek istemesi üzerine İkbal ve avukat oğlu Altuğ Polat, babanın akli dengesinin yerinde olmadığı iddiasıyla vesayet davası açtı.

Bugün görülecek dava öncesi dün gece annesinin evine giden Tolga Polat, başlayan tartışmada tabancasını çıkarıp, önce annesine ardından merdivenlerden kaçmaya çalışan kardeşine ateş açtı. Babanın da olay sırasında evde olduğu ve sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Silah seslerini duyan komşuların ihbarı üzerine, olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Altuğ Polat ile annesi İkbal Polat, sağlık görevlilerinin tüm müdahalelerine rağmen yaşamını yitirdi.

Polat, polis ekiplerine teslim oldu

Olayın ardından Vali Yardımcısı Tolga Polat, polis ekiplerine teslim oldu. İkbal Polat ve oğlu Altuğ Polat’ın cansız bedenleri ise cumhuriyet savcısının olay yerindeki incelemelerinin ardından Adana Adli Tıp Kurumu’na götürüldü. Bu sırada anne ile oğlunun yakınları, gözyaşı döktü. Vali Yardımcısı Polat’ın emniyetteki işlemlerinin sürdüğü öğrenildi. (DHA)

About Author

Uğraş Vatandaş

Uğraş Vatandaş

Related Articles

TÜM HABERLER