A3 Haber

AKP’li başkanın karantina anlayışı: Pozitif çıkan altı kişiyle temaslı olmasına rağmen etkinlik etkinlik gezdi!

AKP’li başkanın karantina anlayışı: Pozitif çıkan altı kişiyle temaslı olmasına rağmen etkinlik etkinlik gezdi!

AKP’li başkanın karantina anlayışı: Pozitif çıkan altı kişiyle temaslı olmasına rağmen etkinlik etkinlik gezdi!
Aralık 02
09:48 2020

AKP’li Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in karantinada olması gerekirken birçok etkinliğe katıldığı ortaya çıktı. Pozitif çıkan altı kişiyle temaslı olduğu için karantinada olması gereken AKP’li Demir, etkinliklere katılarak yüzlerce insanın hayatını tehlikeye atmış oldu.

Pozitif çıkan altı kişiyle temaslı olduğu için karantinada olması gereken Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı AKP’li Mustafa Demir’in, cenazeden açılışa birçok etkinliğe katılması tepki çekti. Cumartesi günü Samsun’a gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’u karşılayan ve gün boyu birlikte olan protokol üyelerinden altısının koronavirüs testleri pozitif çıkmış, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da Pazar günü kentte yapacağı ziyareti risk nedeniyle iptal etmişti.

Sözcü’den İsmail Akduman’ın haberine göre, AKP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, gün boyu koronavirüs testi pozitif çıkan protokol üyeleriyle birlikte olmasına ve bulaş riski bulunmasına rağmen kendisini karantinaya almadığı ortaya çıktı. AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın artan koronavirüs vakalarına karşı “evde kalın” çağrıları yaptığı bir dönemde, Başkanı Demir’in onlarca kişinin katıldığı programlara katılması dikkat çekti.

İki cenazeye gitti, temel attı, fidan dağıttı 

Bulaş riski taşıyan vatandaşların 14 gün karantinaya alınmasına rağmen Belediye Başkanı Mustafa Demir, 3 gün süren sessizliğine bugün son verdi. Sabah belediye binasına giden Demir, ardından Atlı Sporlar Tesislerine giderek atları sevdi. Daha sonra SASKİ personeli Mustafa Turan’ın cenaze törenine katıldı.

Tekrar makamına geri dönen Demir, şehit ailesiyle görüştü. Bir süre sonra da DOKAP ile birlikte üreticilere 37 bin 800 adet meyve fidanı dağıtım törenine katıldı. Alo 153 Kent Yönetim Merkezi projesinin temel atma törenini gerçekleştiren Demir, daha sonra iş insanı Haluk Irmak’ın cenaze töreninde bulundu. Bazı vatandaşlar ise gün boyu yüzlerce kişiyle bir arada olan Demir’e tepki gösterdi.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER