A3 Haber

Koronavirüs cezaları devletin yeni gelir kapısı oldu

Koronavirüs cezaları devletin yeni gelir kapısı oldu

Koronavirüs cezaları devletin yeni gelir kapısı oldu
Aralık 08
10:14 2020

Haftasonu sokağa çıkma yasağını 37 bin 614 kişi ihlal etti. Her birine 3 bin 150’şer lira ceza yazıldı. Marttan bu yana kesilen salgın cezasının miktarı ise milyar lira barajını aştı.

Koronavirüs vaka sayılarının artması üzerine kısıtlamalar yeniden genişletildi.

Sözcü’den Yavuz Alatan’ın haberine göre 2 Aralık Salı gününden itibaren hafta içi saat 21.00 ila 05.00 saatleri arasında, hafta sonu 4 Aralık Cuma akşamı saat 21.00’den 7 Aralık Pazartesi günü saat 05.00’e kadar sokağa çıkma yasağı geldi.

37 bin 614 kişiye para cezası

Ülke genelinde sokağa çıkma yasağını 37 bin 614 kişi ihlal etti. Vatandaşa 3 bin 150’şer lira ceza yazıldı. 2 günde toplam ceza miktarı yaklaşık 120 milyon lira oldu. Kaç kişiye ceza kesildiğini İçişleri Bakanlığı duyurdu. Açıklamada ise “Kısıtlamalara uymayan vatandaşlara ceza uygulanmıştır” denildi.

Salgın nedeniyle denetimler son dönemde daha da artırıldı. Yetkililer ceza üstüne ceza kesiyor.

Milyarlara ulaştı

Koronavirüs ile ilgili cezalar, maske ve mesafe kurallarına uymayanlar, sokağa çıkanlar, fazla yolcu alan şoförler, saat kısıtlamasına uymayan işletmeler, 65 yaş sınırlamaları gibi farklı konularda kesildi. Mart ayından bu yana kesilen ceza miktarının milyarlarca lirayı bulduğu belirtildi.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER