A3 Haber

Ekimde koronavirüs geçiren 19 yaşındaki milli karateci Semih Arslan yaşamını yitirdi

Ekimde koronavirüs geçiren 19 yaşındaki milli karateci Semih Arslan yaşamını yitirdi

Ekimde koronavirüs geçiren 19 yaşındaki milli karateci Semih Arslan yaşamını yitirdi
Aralık 14
14:44 2020

Ekim ayında koronavirüse yakalanarak atlatan Milli karateci Semih Arslan, evinde geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi. Antrenörü Cengiz Çınar, “Karantinadan çıktıktan sonra da herhangi bir problemi yoktu. 15 km koşan, kilosuna göre çok güçlü bir sporcuydu. TOHM’da yapılan testlerde hep birinci gelirdi. Dedesinde kalp hastalığı varmış. Otopsi sonucunu bekliyoruz” diye konuştu.

Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi (TOHM) Ankara sporcusu ve Gazi Üniversitesi BESYO 2’nci sınıf öğrencisi olan 19 yaşındaki Semih Arslan, evinde geçirdiği kalp krizi sonrasında yaşamını yitirdi. Semih Arslan’ın cenazesi, ailesi, antrenörleri ve sevenlerinin tarafından Etimesgut Elvanköy Mezarlığı’na defnedildi.

Semih Arslan’ın beş yaşından beri antrenörlüğünü yapan Cengiz Çınar, “Semih, 2005 yılında karate sporuna başladı. Türkiye, Balkan ve Uluslararası müsabakalarda onlarca derecesi var. Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi (TOHM) sporcusuydu. 5 yaşından bu yana antrenörlüğünü yapıyordum. Eski Karate Milli Takım teknik direktörüyüm şu an TOHM Karate Genel Koordinatörü olarak görev yapıyorum. Ölüm haberiyle yıkıldık. Duygularımı tarif edemem. Gelecek vadeden bir sporcuydu. Ani ölümü hepimizi çok üzdü” diye konuştu.

Antrenör Cengiz Çınar, kesin ölüm nedeninin otopsi sonucunda belli olacağını belirterek, “Semih, ekim ayında covid-19 atlattı. Karantinadan çıktıktan sonra da herhangi bir problemi yoktu. 15 km koşan, kilosuna göre çok güçlü bir sporcuydu. TOHM’da yapılan testlerde hep birinci gelirdi. Dedesinde kalp hastalığı varmış. Otopsi sonucunu bekliyoruz” dedi.

“Saz çalmayı öğreniyordu”

Cengiz Çınar, Semih’in sosyal anlamda da aktif bir insan olduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu: “Arkadaşı O’na saz çalmayı öğretiyordu. Semih, düzgün, terbiyeli, çok çalışkan, temiz, dürüst bir çocuktu. Gece 01.00 sularında birden kasılmış ve hastaneye kaldırmışlar. Öylece de kaybettik onu. Çok üzgünüz.

Öte yandan Türkiye Karate Federasyonu’ndan yapılan açıklamada ise “Ankara Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi (TOHM) sporcumuz, milli karateci Semih Arslan’ı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Semih Arslan kardeşimize Allahtan rahmet, kederli ailesine sabırlar diliyoruz, camiamızın başı sağ olsun” denildi. (DHA)

About Author

Uğraş Vatandaş

Uğraş Vatandaş

Related Articles

TÜM HABERLER