A3 Haber

Yeni Şafak yazarı Kılıçarslan’dan üniversitelere “fuhuş evleri” diyen Sofuoğlu’na destek: Tespitlerinde haklı

Yeni Şafak yazarı Kılıçarslan’dan üniversitelere “fuhuş evleri” diyen Sofuoğlu’na destek: Tespitlerinde haklı

Yeni Şafak yazarı Kılıçarslan’dan üniversitelere “fuhuş evleri” diyen Sofuoğlu’na destek: Tespitlerinde haklı
Aralık 22
09:45 2020

Üniversitelerin fuhuş evleri olduğunu söyleyen Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu’na destek Yeni Şafak yazarı İsmail Kılıçarslan’dan geldi. Kılıçarslan, Sofuoğlu’nun kendini ifade edemediğini ancak tespitlerinde haklı olduğunu savundu.

Yeni Şafak yazarı İsmail Kılıçarslan, Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu’nun “üniversiteler için fuhuş evi nitelemesi” yapmadığını iddia ederek, tespitlerinde haklı olduğunu öne sürdü.

Sofuoğlu’nun tespitlerini haklı bulan Kılıçarslan, Sakarya’da 1+0, 1+1 evlerle yapılan fuhuş operasyonlarının yüzde kaçının Sakarya Üniversitesi yerleşkesi civarında olduğuna bakılmasını istedi.

“Derdini ifade etmeyi beceremedi”

Kılıçarslan, bugünkü köşe yazısında Prof. Sofuoğlu’nun Akit TV’de kullandığı ifadeler hakkında şunları yazdı:

“Bence Ebubekir Sofuoğlu dile getirmek isteyip de meramını Türkçe olarak ifade edebilmedeki yetersizliği yüzünden dile getiremediği o tespitlerinde haklı. Fakat tabii, meramını öyle böyle ifade edebilecek ortalama bir Türkçe bilmiyorsan herkesin eleştirisine ve yorumuna açık kamusal alanlarda söz almamayı tercih etmelisin. Aksi halde işte tam olarak Sofuoğlu’nun başına gelen geliyor: Derdini ifade etmeyi beceremezsen herkes senin üniversitelere “fuhuş yuvası” dediğini zannediyor ve bu zanlarında da ne yazık ki haklı oluyor. Oysa Sofuoğlu üniversitelere “fuhuş yuvası” demedi. Anlatmak istediğini bir türlü anlatamadı sadece.

Diğer yandan, kendisinden hoşlanmadığımı her platformda belli ettiğim, tartışmaktan hiç geri durmadığım Ebubekir Sofuoğlu’nun “görüşlerini ifade etti diye” linç edilmesini, devletimizin en üst kademesindeki isimler tarafından tabiri caizse “azarlanmasını” da doğru bulmuyorum. İşin burası da kayıtlara geçsin isterim.”

Savcılık, Sofuoğlu’nun TV kaydını istedi

Sakarya Üniversitesi Tarih Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu Akit TV’de Sabri Balaman’ın sunduğu Derin Kutu adlı programda önce ‘Z’ kuşağını eleştirdi. Üniversitelerin şehirleri geliştirdiği iddiasının yalan olduğunu söyleyen Sofuoğlu, “Bütün Türkiye’de üniversitelerin yerleştiği yerler Nişantaşı’na döndü” dedi.

Ebubekir Sofuoğlu konuşmasının devamında “Sayın Cumhurbaşkanımız da vurguladı. Neredeyse fuhuş evleri” ifadesini kullandı.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER