A3 Haber

Suriye uyruklu El Nusra sanığına 6 yıl 3 ay hapis verildi, tahliye edildi

Suriye uyruklu El Nusra sanığına 6 yıl 3 ay hapis verildi, tahliye edildi

Suriye uyruklu El Nusra sanığına 6 yıl 3 ay hapis verildi, tahliye edildi
Mart 05
17:00 2021

Kayseri’de El Nusra davasında tutuklu yargılanan Suriye uyruklu Belal K. 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılarak, tahliye edildi.

Geçen yıl 25 Ekim’de Jandarma ekipleri tarafından Suriye uyruklu Belal K., El Nusra ile bağlantısı olduğu iddiasıyla gözaltına alındı. Nöbetçi mahkemeye sevk edilen Belal K., tutuklanarak cezaevine konuldu.

Kayseri 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada sanık Belal K. hazır bulundu. El Nusra ile hiçbir ilgisinin olmadığını öne süren Belal K. beraatını istedi. Mahkeme heyeti, Belal K.’yı, silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırarak, yurt dışı çıkış yasağı şartıyla tahliyesine hükmetti.

El Nusra nedir?

Yeni adıyla Hey’et Tahrir’uş Şam (HTŞ) olarak bilinen El Nusra Cephesi, Suriye’de faaliyet yürüten El Kaide bağlantılı bir örgüt. El Nusra, Suriye’de ve Suriye’nin komşu ülkelerinde çok sayıda bombalı ve silahlı saldırıya karıştı. Örgütün El Kaide’nin Suriye kolu olarak faaliyet yürüttüğü ve pek çok ülkede bağlantıları olduğu biliniyor. El Nusra, Türkiye tarafından da “terör örgütü” olarak kabul ediliyor.

Geçen ay da bir El Nusra sanığı hem ceza almış hem tahliye edilmişti

Geçen ay yine Kayseri’de El Nusra davasında tutuklu yargılanan Suriye uyruklu Sami K., 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılarak, tahliye edildi.

İlgili Haberler:

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER