A3 Haber

Kılıçdaroğlu’yla röportaj yapan “Jahrein” ifadeye neden çağrıldığını açıkladı

Kılıçdaroğlu’yla röportaj yapan “Jahrein” ifadeye neden çağrıldığını açıkladı

Kılıçdaroğlu’yla röportaj yapan “Jahrein” ifadeye neden çağrıldığını açıkladı
Mayıs 27
23:17 2021

Ahmet Sonuç, bu akşamki Twitch yayınında ifadesini verdiğini ve attığı tweetlerin bazılarının çizgi filmlerle ilgili olduğunu herhangi bir şey dalga geçmediğini dile getirdi.

Sosyal medya fenomeni ve Twitch yayıncısı Jahrein (Ahmet Sonuç), karakola ifade vermeye çağrıldığını söyleyerek açıklamalarda bulundu. Jahrein, ifadeye çağrılma nedenini henüz bilmediğini söylemişti.

Sonuç, bu akşamki Twitch yayınında ifadesini verdiğini ve attığı tweetlerin bazılarının çizgi filmlerle ilgili olduğunu herhangi bir şey dalga geçmediğini dile getirdi.

Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan Twitch yayıncısı Jahrein, “Eveeeeet. Karakoldan aradılar. Yine ifadeye çağırıldım. Bu sefer hangi şube acaba. Bende tüm şubedeki memur abilerimin numarası kayıtlıydı. Bu yeni bi numara. Hadi bakalım öğreniriz gidince” demişti.

Karakoldaki dosyalarına vurgu yapan sosyal medya fenomeni, “‘Senle kim uğraşır dombik’ diyen bi tayfa vardı. Arkadaşlar pek dillendirmiyorum ama benim meydan laurus gibi dosyam var. İçinde bu olaylarla alakası olmayan eşimin twitlerini bile dosyalamışlar. Kendinizi çok da şey zannetmeyin yani. Sizi okudukça gülüyorum steril kankalarım” ifadelerini kullanmıştı.

Bu akşamki yayınında ifadesini verdiğini söyleyen Sonuç, bazı tweetlerinin anlaşılamadığı için kendisine sorulduğunu “ne kastettiğini merak ettikleri” için ifade verdiğini aktardı. Buna örnek olarak da eşinin bir paylaşımının da dosyaya eklendiğini anlatan Sonuç, o paylaşımın da Naruto isimli çizgi filmle alakalı olduğunu anlattığını dile getirdi.

Açıklamalarının devamında çizgi filmden bir hareket yapan Sonuç, daha sonra bunun da yanlış anlaşılacağını düşünerek, “Sayın Savcım herhangi bir dinle dalga geçmiyorum bu çizgi film” demek zorunda kaldı.

Ahmet Sonuç’un ifadeye çağrılması, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı röportajın ardından denk gelmesi dikkat çekmişti.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER