A3 Haber

Redd, Maçka Parkı’nda açık hava konseri verdi: DHA, haberi “sosyal mesafesiz konser” diye servis etti

Redd, Maçka Parkı’nda açık hava konseri verdi: DHA, haberi “sosyal mesafesiz konser” diye servis etti

Redd, Maçka Parkı’nda açık hava konseri verdi: DHA, haberi “sosyal mesafesiz konser” diye servis etti
Haziran 07
23:20 2021

Geçen hafta “İki gitarımı sattım kiramı ödedim” diye serzenişte bulunan Doğan Duru’nun bas gitaristi ve solisti olduğu ünlü rock grubu Redd, Maçka Parkı’nda konser verdi. Kapalı salonlarda düzenlenen “lebaleb” AKP kongrelerindeki sosyal mesafesiz ve maskesiz kalabalıkları görmezden gelen Demirören Haber Ajansı, Redd grubunun konserini abonelerine “sosyal mesafesiz konser” diye servis etti.

Koronavirüsle mücadele bahanesiyle bir yılı aşkındır konserler yasaklanmıştı. Rock grubu Redd, bu akşam Maçka Parkı’nda açık hava konseri verdi. Konser yaklaşık bir saat sürdü.

Grubun solisti Doğan Duru, “Bugüne kadar niye buluşmadığımız konusunda bir sürü şey söyleyebilirim. Bizim sektör bu işi bilen bir sektör, havalarda ısındı, açık havada konser yapmamak için hiçbir neden yok. Bu konserler nizami şekilde yapılır. Hijyen maske ve her türlü önlemi alırlar. Bu işi halı sahadakilerden daha iyi biliyorlar. Bu konserlerin bir an önce olması lazım. Birçok arkadaşımızı hem bedenen, hem ruhen kaybettik. Bizim sektördeki ekonomiyi ancak biz düzeltiriz. Yardımlarla, desteklerle düzelecek bir şey değil. Hiçbir kampanya bu kadar çok insanı kapsayamaz, biz sahneleri istiyoruz. Zaten insanlar buradalar, parklardalar, sokaktalar. Havalar sıcak keyiflerine bakıyorlar. Biz de uzakta bir yerde müzik yaptık. Bunun hiçbir sakıncası olmadığını gördük. Bir an önce aşılar gelirse, bu işin daha hızlı bir şekilde çözüleceğini düşünüyorum” dedi.

Yandaş Demirören Haber Ajansı (DHA), konser haberini abonelerine, “Maçka Parkı’nda sosyal mesafesiz konser” başlığıyla servis etti. Aynı ajans, Erdoğan’ın “salonlarımız lebaleb dolu” dediği AKP kongrelerindeki sosyal mesafesiz ve maskesiz kalabalıkları görmezden gelmişti.

 

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER