A3 Haber

Muharrem İnce’den Kılıçdaroğlu’na canlı yayın daveti: Milletin gözü önünde tartışalım

Muharrem İnce’den Kılıçdaroğlu’na canlı yayın daveti: Milletin gözü önünde tartışalım

Muharrem İnce’den Kılıçdaroğlu’na canlı yayın daveti: Milletin gözü önünde tartışalım
Temmuz 07
17:59 2021

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na beraber televizyona çıkma çağrısında bulunarak, “Ben CHP’den neden ayrıldım, milletin gözünün önünde bir tartışalım olur mu? Kim haklıymış bir görelim” dedi.

Memleket Partisi Lideri Muharrem İnce, Çanakkale’de partisinin il binasının açılışını yaptı. Açılıştan önce Cumhuriyet Meydanı’nda partililere hitap eden İnce, CHP’yi eleştirdi.

İnce, açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

“Muharrem İnce’yi fazla çıkarıyorsun televizyona, başımıza bela edeceksin’ diyorlar”

  • Halk TV’nin eski genel müdürünü takip ediyorsunuz değil mi? 2018’de Muharrem İnce CHP’nin cumhurbaşkanı adayı. Günde 3 ile geliyor, miting yapıyor. Balıkesir’de miting yaptım, oradan Çanakkale’ye gelerek miting yaptım. O günlerde CHP’nin iki genel başkan yardımcısı, kim olduklarını da biliyorum, Halk TV Genel Müdürü’nü arıyorlar; ‘Muharrem İnce’yi fazla çıkarıyorsun televizyona, başımıza bela edeceksin’ diyorlar. Kafaya bakın. Onu çıkarmayacak kimi çıkaracak. Aday o zaten.

“CHP’nin genel başkan yardımcısı sizce bana oy vermiş midir?”

  • Bu CHP’nin genel başkan yardımcısı sizce bana oy vermiş midir? Bence vermemiştir. Benim partiden ayrılmakla ne kadar doğru bir iş yaptığım işte buradan belli. Atatürk’ün ilkelerini yaşatan parti, Memleket Partisi’dir. Bu nasıl bir siyaset anlayışı, bu nasıl bir terbiye, bu nasıl bir particilik. Kendi partisinin adayını televizyona çıkarmasını istemiyor.
  • Bunlar benim afişlerimi dağıtmadılar, hazineden aldıkları parayı harcamadılar, sandıkta oy vermediler. Seçim gecesi neredeydiniz. Çünkü bunlar sandığa sahip çıkmadı. 12 bin sandığa gözlemci koymadılar. Sistemleri çöktü. Bana bilgi veremediler, sonra da iftirayı bana attılar. Bunlarda benim hakkım var, hakkım. Ben bunlara hakkımı helal etmiyorum.

“Dükkanı kapatmak zorunda kalırsın”

  • Bugünlerde Sayın Kılıçdaroğlu sıkça söylüyor; ‘Sayın Erdoğan gel karşıma, televizyonda tartışalım.’ Benim de bir teklifim var. Sayın Kılıçdaroğlu, beraber bir televizyona çıkalım. Ben CHP’den neden ayrıldım, milletin gözü önünde tartışalım, olur mu? Millet kime hak verirse kabuldür. Millet sana hak verirse kapatırız dükkanı canını sıkma. Ama emin ol sen dükkanı kapatmak zorunda kalırsın. Gel tartışalım.”

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER